ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Викриття від Майка Помпео викликали невдоволення Пекіна

Велика Епоха
Колишній держсекретар США Майк Помпео (ліворуч) зі своїм головним радником по Китаю Юй Маочунем (праворуч). (Державний департамент США)

Колишній держсекретар США Майк Помпео минулого місяця почав випускати серію відеороликів, що викривають компартію Китаю (КПК). Нещодавно посольство КНР у США спробувало чинити на нього тиск.

4 жовтня Помпео опублікував у Твіттері лист китайського посольства, в якому Пекін звинувачує пов'язаний із Помпео вашингтонський аналітичний центр — Гудзонівський інститут, а також висловлює невдоволення з приводу серії відеороликів під назвою "Діалог із китайським народом".

У своєму Твіттері колишній держсекретар написав: "КПК хоче, щоб я перестав говорити правду. Це неможливо." Він також сказав, що викине листи посольства в сміттєвий кошик.

Помпео є головою консультативної ради Китайського центру в Гудзонівському інституті.

Починаючи з 13 вересня, Помпео опублікував два відео: "Комуністична партія Китаю не представляє китайський народ" і "Брехня КПК про американські расові проблеми".

У першому відео він сказав: "Найбільша брехня КПК полягає в тому, що вона заявляє ніби вона представляє Китай, представляє китайську цивілізацію. Я думаю, сама КПК знає, що це брехня. Якби Пекін думав, що він справді представляє китайський народ, його витрати на придушення і контроль китайського народу не перевищували б витрати на оборону країни [як це відбувається зараз]".

На його думку, КПК є чужим для Китаю елементом, причому вона весь час вороже налаштована щодо китайського народу. "Що дійсно турбує КПК, так це те, як зберегти контроль над китайським народом." КПК насправді вважає свій власний народ своїм ворогом.

Нова стратегія

Професор Фен Чун'ї з Технологічного університету Сіднея (Австралія) розповів в інтерв'ю виданню The Epoch Times 5 жовтня, що під час президентства Дональда Трампа, Майк Помпео і його помічник Юй Маочунь чітко розділили комуністичний режим і китайський народ. Це гарне стратегічне рішення, тому що останніми роками КПК використовує націоналізм, прив'язуючи до себе китайців, особливо молодих ура-патріотів, перетворюючи їх на своє гарматне м'ясо.

"Це нова стратегія Помпео і те, що він говорить — це правда. Сполучені Штати ніколи не конфліктували з китайським народом, вони борються тільки з комуністичним режимом Китаю", — пояснює свою думку Фен.

Брехня КПК про боротьбу з бідністю

У листі китайського посольства йдеться про те, що під керівництвом КПК Китай створив так зване "диво" швидкого економічного розвитку і довгострокової соціальної стабільності, внаслідок чого понад 800 мільйонів людей перестали бути бідними.

Фен Чун'ї сказав, що це твердження є "великою брехнею" і що КПК таким чином просто "перевертає все з ніг на голову".

"КПК приховує дві проблеми. Одна — це те, що бідність населення Китаю була створена самою компартією через те, що вона відкинула капіталізм, який був спочатку в період Китайської Республіки і повернення конституційного уряду. Однопартійна диктатура і так звані соціальні реформи зруйнували продуктивні сили і призвели до злиднів усього народу в Китаї.

Друга проблема — під час Культурної революції правлячий режим вів запеклу внутрішньопартійну боротьбу, внаслідок чого економіка була на межі краху. Це змусило КПК скоротити свою владу. Вона розпустила народні комуни і впровадила систему сімейної відповідальності. Китайці скористалися цією можливістю, щоб вибратися з бідності. Весь цей процес очолює не КПК, він відбувається в тому просторі, де партія послабила свій контроль і дозволила китайцям самим позбуватися бідності", — каже Фен.

За його словами, процес збагачення китайців почався з того, що в країну спершу принесли нові технології та моделі управління китайські емігранти, мешканці Гонконгу і Тайваню, а вже потім Японія, США і Європа почали робити масштабні інвестиції.

"Простіше кажучи, це сталося тому, що самі китайці певною мірою позбулися контролю КПК і самі почали розвивати економіку. Потім, з приходом зовнішнього капіталу і технологій, ці дві сили вивели китайців зі злиднів. Це не має нічого спільного з керівництвом КПК. Якщо Сі Цзіньпін продовжуватиме робити акцент на лідерстві Комуністичної партії та посиленні контролю, економіка знову піде вниз", — упевнений Фен.

США змінює ставлення до КПК

Керівник тайванського видання Caixin Се Цзіньхе в інтерв'ю The Epoch Times сказав, що за змістом відеороликів Помпео видно, як сильно змінилося американське суспільство.

На його думку, перед обличчям втручання КПК у різні аспекти життя Сполучених Штатів, "з одного боку, всі підвищили пильність, а з іншого — вони поступово наважилися сказати КПК "ні" і я думаю, що це початок великих змін".

Се Цзіньхе підсумував: "Суперництво між США і Китаєм буде поступово загострюватися, і ставлення світу до КНР також буде змінюватися. Думаю, що це дуже важливі зміни, які відбуватимуться у світі".

За матеріалами Epoch Times