ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Удари Росії по Україні — "ознака слабкості", вважає глава НАТО

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. (Getty Images)

Генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив у вівторок, що НАТО не помітила жодних відмінностей у ядерній позиції Росії, попри нещодавні висловлювання президента Росії Путіна.

Проте, військовий альянс повинен зберігати "пильність", сказав він.

"У той час, як Росія дедалі частіше вдається до жахливих і невибіркових атак на цивільне населення і найважливіші об'єкти інфраструктури, президент Путін зазнає поразки в Україні", - сказав Столтенберг на пресконференції напередодні зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.

Глава НАТО також сказав, що Путін розпочав війну, вторгшись в Україну, і тому саме російський президент має припинити конфлікт, вивівши війська.

"Росія фактично програє на полі бою", — каже Столтенберг.

Столтенберг, чиї коментарі прозвучали після двох днів посилених російських ракетних ударів по Києву та інших українських містах, сказав: "Я думаю, те, що ми бачили вчора, насправді є ознакою слабкості, тому що реальність така, що вони не в змозі домогтися прогресу на полі бою. Росія фактично програє на полі бою".

Лідери країн Групи семи (G7) провели у вівторок віртуальну зустріч із Володимиром Зеленським після того, як президент України поговорив із канцлером Німеччини Олафом Шольцом про посилення тиску на Росію, а також про військову допомогу Києву.

"З урахуванням майбутньої важкої зими ще більш важливо, щоб Північна Америка і Європа продовжували виступати єдиним фронтом на підтримку України і на захист нашого народу", — сказав Столтенберг.

===

Новини по темі: