ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Словаччина відправила Україні ще дві гаубиці, а США обіцяють нове озброєння (ВІДЕО)

Велика Епоха
Джон Кірбі. (Скриншот)

Україна отримала ще дві гаубиці Zuzana зі Словаччини, щоб допомогти захиститися від російського вторгнення, повідомляє DPA в неділю. Київ також отримує військову допомогу від США.

"На честь його дня народження ми доставили черговий подарунок агресору Путіну", — пожартував у Twitter у неділю міністр оборони Словаччини Ярослав Над. У п'ятницю лідеру Кремля виповнилося 70 років.

Поставка є частиною контракту, що передбачає постачання восьми гаубиць Zuzana для України.

Данія, Норвегія та Німеччина також планують спільно профінансувати виробництво в Словаччині 16 мобільних броньованих гаубиць, які будуть доставлені до Києва.

Гаубиця Zuzana — єдина система важкого озброєння, вироблена в Словаччині. Вона може запускати всі типи боєприпасів НАТО калібром 155 міліметрів.

Білий дім оголосив, що США продовжать постачати зброю Україні і що президент Росії Путін розпочав війну і може закінчити її, якщо захоче, повідомили в програмі "На цьому тижні" на ABC News.

"Нам нічого додати до повідомлень про вибух на мосту (в Криму, через Керченську протоку)", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі телеканалу ABC.

"Що я можу вам сказати, так це те, що пан Путін почав цю війну. Путін почав цю війну, а пан Путін може покінчити з цим сьогодні, просто вивівши свої війська з України", — додав Кірбі.

===

Новини по темі: