ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відмова від санкцій проти Росії: Вашингтон попереджає Гонконг

Велика Епоха
Розкішна мегаяхта під назвою «Сєвєр», яка, як вважають, пов'язана з мільярдером Олексієм Мордашовим, стоїть на якорі у водах Гонконгу, 7 жовтня 2022 року. (ISAAC LAWRENCE/AFP via Getty Images)

Сполучені Штати попередили Гонконг у суботу, що ця китайська територія ризикує заплямувати свою репутацію, відмовившись застосувати західні санкції щодо яхти, пов'язаної з одним із найбагатших російських олігархів.

142-метрове судно, яке отримало назву «Сєвєр», у четвер було помічено біля входу в гавань Гонконгу. Стверджується, що яхта пов'язана з Олексієм Мордашовим, одним з олігархів, близьких до президента Росії Володимира Путіна, який став об'єктом санкцій, запроваджених Сполученими Штатами, Європейським союзом та Великою Британією після вторгнення Росії в Україну.

Застосовуючи ці санкції, деякі влади, зокрема іспанські, італійські, французькі та фіджійські, конфіскували яхти, пов'язані з російськими олігархами, щоб чинити тиск на Путіна та його оточення.

У п'ятницю морський департамент Гонконгу заявив, що він забезпечує дотримання санкцій ООН, але «не забезпечує дотримання та не має юридичних повноважень для вжиття заходів щодо односторонніх санкцій, запроваджених іншими юрисдикціями».

«Репутація Гонконгу як фінансового центру залежить від його прихильності до міжнародного права та міжнародних стандартів», — відреагував у суботу представник Держдепартаменту США.

Власник російської металургійної групи "Северсталь" Олексій Мордашов на саміті G20 6 вересня 2013 року в Санкт-Петербурзі, Росія (Anatoly Medved/Host Photo Agency via Getty Images)

Мордашов, власник російської сталеливарної групи «Сєвєрсталь», є одним із найбагатших людей Росії.

Як повідомляють спеціалізовані сайти, яхта «Сєвєр» вартістю 500 мільйонів доларів із двома вертолітними майданчиками, кінотеатром та розкішними каютами вийшла з Владивостока минулого тижня.

Представник Мордашова повідомив Bloomberg News у четвер, що мільярдер перебуває у Москві, і відмовився коментувати це питання.

Китай ніколи не засуджував російське вторгнення та покладає провину за конфлікт на США та НАТО.

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: