ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль покарав "Меморіал" після отримання Нобелівської премії миру

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін (Юрій Кадобнов/Getty Images)

У п'ятницю московський суд ухвалив накласти арешт на московську штаб-квартиру "Меморіалу" в рішенні, ухваленому за кілька годин після того, як правозахисній групі було присуджено Нобелівську премію миру.

Тверський районний суд постановив, що московська штаб-квартира групи має "перейти в державну власність", повідомляє Le Monde.

"Меморіал", найвідомішу російську правозахисну групу, влада офіційно розпустила у грудні минулого року.

Групу було удостоєно Нобелівської премії миру разом із білоруським активістом Олесем Біляцьким, який перебуває в ув'язненні, та Українським центром громадянських свобод.

Представник Генеральної прокуратури Росії в суді звинуватив "Меморіал" у "реабілітації нацистських злочинців, дискредитації влади і створенні помилкового образу СРСР".

Російська влада також називає "Меморіал" організацією, що порочить минуле країни.

З моменту свого заснування 1989 року "Меморіал" документує злочини сталінської епохи, створюючи великий історичний архів.

Унаслідок дій Кремля зросла стурбованість з приводу долі та збереження архіву після розформування групи.

Представник "Меморіалу" Ян Рачинський сказав, що групі було запропоновано можливість вивезти архіви за кордон, але було ухвалено рішення залишити їх у Росії.

"Архів було зібрано тут, і люди віддавали нам свої документи не для того, щоб ми їх кудись везли. Наша мета — зберегти архів", — сказав він.

Водночас у штаб-квартирі групи регулярно проводилися виставки, відкриті для публіки.

 ===

Новини по темі: