ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Маск заявив, що Тайвань має поступитися диктатурі Китаю і піти шляхом Гонконгу

Велика Епоха
Ілон Маск (Andrew Harrer/ Bloomberg / Getty Images)

Американський мільярдер Ілон Маск в інтерв'ю Financial Times, опублікованому в п'ятницю, припустив, що напружені стосунки між Китаєм і Тайванем можуть бути вирішені шляхом передачі частини контролю над Тайванем Пекіну.

"Моя рекомендація... полягає в тому, щоб знайти для Тайваню спеціальну адміністративну зону, яка була б розумно прийнятною. Можливо, це не зробить усіх щасливими. І це можливо, і я думаю, що, ймовірно, насправді, може бути досягнута домовленість, більш сприятлива, ніж у Гонконзі", — сказав генеральний директор Tesla, якого цитує The Guardian.

Компанія Маска з виробництва електромобілів Tesla має великий завод у Шанхаї, на який 2021 року припало близько половини глобальних поставок компанії.

Маск вважає, що конфлікт навколо Тайваню неминучий, і попередив про його потенційний вплив не тільки на Tesla, а й на виробника iPhone — компанію Apple, а також на світову економіку загалом, яка, за його оцінками, постраждає на 30%.

Водночас мільярдер заявив, що комуністичний режим у Пекіні попросив у нього гарантій того, що він не надасть Тайваню інтернет-сервіс Starlink, що належить його ракетній компанії Spacex.

Ба більше, Маск заявив, що Пекін ясно дав зрозуміти, що не схвалює його нещодавній запуск Starlink в Україні, щоб допомогти військовим обійти російське відключення Інтернету.

Пекін, який стверджує, що Тайвань з демократичним управлінням є однією з його провінцій, давно заприсягся поставити Тайвань під свій контроль і не виключає застосування сили.

Зі свого боку, уряд Тайваню відкидає претензії Китаю на суверенітет і стверджує, що тільки 23-мільйонне населення острова може вирішувати своє майбутнє.

Висловлювання Маска про Тайвань прозвучали всього через кілька днів після того, як він натякнув на можливу угоду щодо припинення війни між Росією і Україною, що викликало осуд з боку України.

Зокрема, раніше цього тижня Маск у своєму дописі у Twitter запропонував Україні остаточно передати Крим Росії, провести нові референдуми під егідою ООН для визначення долі контрольованої Росією території та прийняти нейтралітет України.

Він попросив своїх підписників у Twitter висловитися щодо його плану, викликавши різку критику з боку президента України Володимира Зеленського, який запропонував своє власне опитування у Twitter: "Який @elonmusk вам подобається більше? Той, який підтримує Україну (або) той, який підтримує Росію".

===

Новини по темі: