ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протести в Ірані: державне телебачення зламали в прямому ефірі протестувальники

Велика Епоха
Скриншот з іранського телебачення.

Група, що підтримує протести в Ірані, викликані смертю Махси Аміні, зламала державний телеканал і передала зображення Верховного лідера Алі Хаменеї у вогні.

"Кров нашої молоді стікає з ваших пальців", — говорилося в повідомленні, що з'явилося на екрані під час суботнього вечірнього випуску новин і супроводжувалося фотографією Алі Хаменеї, зображеного оточеним полум'ям, із головою в прицілі.

"Настав час прибрати ваші меблі (...) і знайти інше місце для вашої сім'ї за межами Ірану", — свідчило інше повідомлення, що супроводжувало фотографію.

Відповідальність за кібератаку, що тривала кілька секунд, узяла на себе група, яка називає себе Edalat-e Ali ("Справедливість Алі"), яка підтримує протестний рух в Ірані, найбільший після протестів проти підвищення цін на бензин 2019 року.

Державне телебачення було зламано на кілька хвилин

Іран став ареною протестів після смерті 16 вересня Махси Аміні, 22-річної іранської курдської жінки, яка померла за три дні після того, як її заарештувала поліція моралі в Тегерані за нібито порушення суворого дрес-коду для жінок в Ісламській Республіці Іран.

Базована в Осло неурядова організація Iran Human Rights повідомила про щонайменше 95 смертей із 16 вересня. Згідно з останнім іранським повідомленням від 27 вересня, загинуло приблизно 60 осіб, зокрема дюжина поліцейських.

У серпні 2021 року Edalat-e Ali опублікував відеозаписи, на яких видно, як охоронці в'язниці Евін у Тегерані б'ють і знущаються з ув'язнених.

Кілька зарубіжних ЗМІ перською мовою поділилися в соціальних мережах відеозаписом, що демонструє суботню кібератаку. Наприкінці відеоролика ведучий новин виглядає напруженим, його очі дивляться в камеру.

В Ірані інформаційне агентство Tasnim підтвердило, що державне телебачення "було зламано на кілька хвилин антиреволюційними агентами".