ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина сплатить грудневі рахунки за газ для домогосподарств і підприємств

Велика Епоха
(europaliber.org)

Німецька держава оплачуватиме щомісячні рахунки за газ із грудня для всіх домогосподарств, а також малих і середніх підприємств у рамках двоетапного обмеження цін на енергоносії, рекомендованого в понеділок призначеною урядом групою експертів.

За даними газети The Guardian, згідно з цією схемою, за одноразовою повною знижкою в грудні відбудеться більш диференційована система субсидій, покликана обмежити рахунки, але водночас дати людям стимул до економії енергії.

З березня 2023 року до кінця квітня 2024 року приватні домогосподарства платитимуть 0,12 євро за кіловат-годину за перші 80% спожитого ними минулого року газу. Тим часом з 1 січня 2023 року до кінця квітня 2024 року промисловість платитиме 0,07 євро за кіловат-годину за перші 70% споживання минулого року.

Співголова експертної групи, Вероніка Грімм, заявила, що субсидовані ціни забезпечать "нову норму", з якою компанії та приватні домогосподарства зможуть планувати, не повертаючись штучно до низьких цін, які були звичайними до того, як війна Росії в Україні порушила енергетичну політику Німеччини.

"Не факт, що в майбутньому ціна повернеться до 7 центів. Ми не будемо отримувати російський газ протягом тривалого часу", — каже Грімм.

Хоча точні витрати важко передбачити, пропонована двоетапна схема може коштувати близько 90 млрд євро, сказав Зігфрід Руссвурм, президент Федерації німецької промисловості.

Коаліційний уряд канцлера Німеччини Олафа Шольца, найімовірніше, вживе заходів, рекомендованих експертною комісією, до якої входять 20 представників промисловості, профспілок і наукових кіл.

Наприкінці вересня Шольц, соціал-демократ, оголосив про створення "захисного щита" вартістю 200 млрд євро для захисту споживачів від зростання цін на енергоносії, але не уточнив, як це працюватиме на практиці.

Обмеження ціни на газ стало скасуванням попередньої схеми, згідно з якою з жовтня споживачі мали сплачувати додатковий податок на газ, покликаний компенсувати постачальникам енергії зростаючі витрати на імпорт.

Хоча обмеження ціни, ймовірно, виявиться політично токсичнішим, ніж податок на бензин, є побоювання, що воно може відбити у споживачів охоту економити бензин за власним бажанням. Попри заклики уряду до мобілізації, споживання газу в перший тиждень жовтня зросло в річному обчисленні.

Пакет підтримки Шольца в розмірі 200 млрд євро також викликав розбіжності серед інших країн ЄС: Польща звинуватила Німеччину в "руйнуванні" внутрішнього ринку ЄС через субсидування власного бізнесу і виступила проти загальноєвропейського обмеження цін на газ.

===

Новини по темі: