ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр-міністр Латвії закликає ЄС скасувати усі туристичні візи для росіян

Велика Епоха
Криш'яніс Каріньш (LUDOVIC MARIN / Contributor / Getty Images)

Прем'єр-міністр Латвії Криш'яніс Каріньш закликав лідерів ЄС скасувати всі туристичні візи для росіян, відновивши дискусію щодо подальшого посилення санкцій проти Росії, повідомляє The Guardian.

Згідно з цитованим джерелом, Каріньш відкинув ідею про те, що дозвіл в'їзду до ЄС для росіян, які намагаються ухилитися від мобілізації, міг би послабити збройні сили Кремля. Він сказав, що зрозуміло, що багато чоловіків не захочуть «йти воювати і, можливо, померти в Україні», і що це може спровокувати «потенційно величезну хвилю імміграції з Росії», стверджуючи, що це є загрозою безпеці для Європи.

«Я думаю, що політичні дисиденти вже здебільшого поїхали. Потім будуть економічні опортуністи, багато інших причин і люди з невідомою лояльністю», — каже прем'єр-міністр Латвії.

Латвія, поряд із Польщею, двома своїми сусідами по Балтії та Фінляндією, закрила в'їзд для російських туристів і закликала інші країни ЄС зробити те саме, але поки що безуспішно. Франція та Німеччина не хочуть припиняти видачу туристичних віз, побоюючись заблокувати виїзд росіянам, які виступають проти режиму Путіна. Минулого місяця Європейська комісія випустила інструкцію, яка закликає до суворіших перевірок безпеки при видачі віз для росіян.

Каріньш заявив, що «важливо завжди тримати бічні двері відчиненими з гуманітарних причин, але це необхідно аналізувати в кожному конкретному випадку». У Ризі знаходяться заборонені незалежні російські ЗМІ, такі як телеканал «Дощ», «Нова газета Європа» та вебсайт Meduza, заснований у 2014 році у столиці Латвії російським журналістом, звільненим за репортажі про Крим.

Багато з цих каналів заблоковані для мовлення у Росії. Каріньш сказав: «Ми дозволили і вітали роботу цих людей… щоб вільна російська преса, в якій не домінує Кремль, могла продовжувати існувати та мовити, інформуючи своїх співвітчизників».

Каріньш заявив, що не бачить ознак соціального розколу між двома мовними групами.

«Здається, що відбувається навпаки. З початком війни зменшився відсоток громадян, мешканців Латвії, які підтримують Росію. Йде поступовий процес інтеграції в одне, єдине суспільство», — сказав він.