ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Комуністична партія Китаю перетворила Гонконг на місто страху: звіт Конгресу США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пекінський режим запровадив Закон про національну безпеку у Гонконзі у 2020 році. Виконавчий комітет Конгресу США з Китаю (CECC) опублікував звіт про зміни, які відбулися у громадянському суспільстві Гонконгу після ухвалення закону. У доповіді зроблено висновок, що КПК «демонтувала» громадянське суспільство Гонконгу та зруйнувала фундамент соціального спротиву. (Courtesy of the CECC)

4 вересня Виконавчий комітет Конгресу США з Китаю (CECC) опублікував звіт під назвою «Громадянське суспільство Гонконгу: від відкритого міста до міста страху».

На обкладинці звіту зображено логотипи різних громадських організацій або груп, які були розпущені або розформовані за останні два роки. Ці організації включають Конфедерацію профспілок Гонконгу (HKCTU), Гонконзьку спілку професійних вчителів (HKPTU), газету Stand News та Гонконзький альянс на підтримку патріотичних демократичних рухів Китаю (HK Alliance).

CECC взяв інтерв'ю у 42 осіб, які проживали або раніше жили в Гонконзі, включаючи адвокатів, колишніх членів Законодавчої ради та професорів університетів, і опублікував 33 із них у звіті.

На обкладинці звіту CECC зображено логотипи гонконзьких цивільних груп або організацій, які були розпущені відповідно до Закону про національну безпеку за останні два роки. (Courtesy of the CECC)

У звіті CECC показано результати дослідження того, як придушення Комуністичної партії Китаю (КПК) змінило громадянське суспільство Гонконзі. У ньому розкриваються проблеми та політичні переслідування, з якими стикаються інакодумці та заарештовані за публічний виступ проти уряду Гонконгу.

Деякі респонденти побажали залишитись невідомими. Вони побоювалися, що їх можуть звинуватити у змові з іноземними силами відповідно до Закону про національну безпеку, що наражає на небезпеку їх сім'ї, колишніх колег чи активістів.

У звіті стверджується, що КПК повністю знищила громадянське суспільство у Гонконзі. Під час руху проти екстрадиції у 2019 році розвиток Гонконгу як громадянського суспільства досяг нової висоти. Проте режим, використовуючи уряд та поліцію Гонконгу, задушив і змусив замовкнути впливові громадські організації.

У звіті CECC говориться, що Закон про національну безпеку Гонконгу, ухвалений у 2020 році, дозволяє владі переслідувати демократів та дисидентів, звинувачуючи їх у підривній діяльності, сепаратизмі та змові з іноземними силами.

Неназваний професор університету, який мешкає в Гонконзі, сказав: «Гонконг перетворився з відкритого суспільства на суспільство, в якому люди охоплені страхом. І цей страх всепоглинальний».

Колишній член Законодавчої ради від функціонального сектора навів вагомі докази того, що уряд Гонконгу може легко втручатися в діяльність професійних груп не лише за допомогою ліцензійних та кваліфікаційних вимог, а й за допомогою обрання керівних рад. Режим також зриває вибори до рад, організованих соціальними комітетами.

У звіті розкриваються способи влади Гонконгу з контролю та маніпулювання юристами, вчителями, соціальними працівниками, бухгалтерами та працівниками охорони здоров'я.

Колишній редактор газети Apple Daily, який пропрацював у ній понад 20 років, сказав, що уряд Гонконгу прагнув контролювати свободу та незалежність журналістики. У 2021 році політика уряду була спрямована на усунення «неконтрольованих» ЗМІ, таких як продемократичні Apple Daily та Stand News. Нині обидва видання закриті.

5 вересня влада Гонконгу заявила, що вона «рішуче виступає проти звіту, зробленого CECC».

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: