ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білорусь: дванадцять опозиційних активістів засуджено до термінів від 2,5 до 25 років позбавлення волі

Велика Епоха
Президент Білорусі Олександр Лукашенко. (Dmitry Astakhov / POOL / AFP via Getty Images)

Дванадцятьох білоруських опозиційних активістів було засуджено до тюремного ув'язнення на строк від 2,5 до 25 років у справі про «тероризм», пов'язану з широкомасштабними протестами в країні у 2020 році, повідомила в понеділок правозахисна організація «Вясна».

Миколу Автуховича, лідера групи за версією звинувачення, засудили до 25 років позбавлення волі за підсумками судового процесу, який відкрився в травні в Гродно, на заході Білорусі.

Його звинуватили в актах «тероризму», підготовці акту «тероризму» у складі організованої банди та спробі державного перевороту, повідомляє «Вясна», лідер якої Алесь Біляцький, співлауреат Нобелівської премії миру 2022 року, перебуває в ув'язненні в Білорусі з липня 2021 року.

З решти 11 обвинувачених дев'ятьох було засуджено до позбавлення волі на строк від 15 до 20 років, один — до шести років і одного місяця і один — до двох з половиною років. Серед них православного священника Сергія Резановіча засудили до 16 років позбавлення волі, а його дружину — до 15 років.

Крім того, незалежні ЗМІ та багато НУО були ліквідовані або заборонені, а їхні співробітники та керівники були змушені тікати або були ув'язнені.

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: