ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туреччина та Росія працюватимуть над пропозицією Путіна щодо турецького газового вузла

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган обмінюються рукостисканням під час Наради щодо взаємодії та заходів довіри в Азії (НВЗДА) в Астані, Казахстан, 13 жовтня 2022 р. (Vyacheslav Prokofyev/Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив у п'ятницю, що Туреччина і Росія доручили своїм відповідним енергетичним відомствам негайно розпочати технічне опрацювання російської пропозиції, яка перетворить Туреччину на газовий хаб для Європи.

Президент Росії Володимир Путін висунув ідею експортувати більше газу до Туреччини газопроводом TurkStream, що проходить дном Чорного моря, після того, як постачання газу до Німеччини балтійським газопроводом «Північний потік» було зупинено.

Ердоган сказав, що російські та турецькі енергетичні міністерства працюватимуть разом, щоб визначити найкраще місце для газорозподільного центру, додавши, що турецька область Фракія, що межує з Грецією та Болгарією, є найкращим місцем.

«Чекати не доведеться», — сказав Ердоган у своїй першій заяві з приводу російської пропозиції.

Турецький лідер зробив ці коментарі у четвер після повернення з регіонального саміту в Казахстані, де він зустрічався з Путіним. Про його слова повідомила газета Hurriyet та інші ЗМІ.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав, що Путін запропонував постачати газ до європейських країн, які хочуть отримати його через Туреччину, тому що він більше не вважає «Північний потік 1» та «Північний потік 2» «надійними» газопроводами.

Чавушоглу додав, що Туреччина хоче полегшити енергетичну кризу в Європі.

Проте енергетичні аналітики ставлять під сумнів ймовірність того, що пропозиція щодо постачання газу до Європи через Туреччину буде реалізована, оскільки європейські лідери критикують надійність Росії як постачальника енергоресурсів і називають скорочення Росією постачання природного газу політичною спробою розколоти їх через підтримку України.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: