ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінська влада закликає населення купувати йод в умовах ризику ядерного конфлікту

Велика Епоха
(Pixabay.com)

Міністерство соціальних справ і охорони здоров'я Фінляндії у вівторок закликало людей молодше 40 років купувати таблетки йодистого калію як запобіжний захід на випадок загрози ядерної радіації, повідомляє Washingtonpost.

У заяві міністерства йдеться про те, що наразі у Фінляндії немає в продажу пігулок йоду для дітей до трьох років, тому медичним центрам доведеться імпортувати їх і поширювати серед батьків і вагітних жінок.

Що таке йодистий калій?

Йодистий калій — це сіль йоду, яка запобігає поглинанню радіоактивного йоду через щитоподібну залозу, що може спричинити рак або ушкодження щитоподібної залози під час впливу ядерного випромінювання на організм.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує вживати таблетки йоду в разі ядерної аварії людям у віці до 40 років і вагітним жінкам для захисту майбутньої дитини.

Фінська влада знову заявила, що найефективнішим способом зниження радіаційного опромінення є укриття в приміщенні, а вживання йодистого калію є "додатковим запобіжним заходом".

Громадян також закликали не вживати пігулки самостійно і за необхідності дочекатися, поки органи цивільної оборони оголосять екстрене попередження.

Багато фінів запаслися таблетками йоду минулої весни, після того, як Росія почала військовий наступ на Україну, побоюючись можливого ядерного конфлікту.

Фінляндія, що має спільний кордон з Росією протяжністю 1340 кілометрів, протягом десятиліть розробляла комплексний план підготовки населення до можливих воєн, ядерних аварій і стихійних лих.

Північна країна має у своєму розпорядженні велику мережу сховищ цивільної оборони, великі стратегічні запаси матеріалів і протоколи дій у надзвичайних ситуаціях, що дають змогу впоратися практично з будь-якою ситуацією.

===

Новини по темі: