ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ілон Маск "мало що знає" про Тайвань, каже прем'єр-міністр Су Ценг-Чанг

Велика Епоха
Ілон Маск (Фото: PATRICK PLEUL/POOL/AFP via Getty Images)

Після заяви мільярдера, який запропонував включити його до складу Китаю, прем'єр-міністр Тайваню 11 жовтня заявив, що Ілон Маск "мало що знає" про автономний острів.

Коментарі найбагатшої людини на Землі в газеті Financial Times про напружені відносини між Тайванем і Китаєм обурили автономну територію.

Його жителі живуть під постійною загрозою вторгнення Пекіна, який розглядає його як провінцію, яку одного разу доведеться відвойовувати, якщо буде потрібно, силою.

В інтерв'ю, опублікованому в п'ятницю, Ілон Маск заявив, що, на його думку, Тайвань має укласти "розумно прийнятну" угоду з Пекіном, щоб стати "спеціальною адміністративною зоною" Китаю за прикладом Макао і Гонконгу.

Китайські лідери вже давно пропонують застосувати цю модель до Тайваню, хоча переважна більшість жителів цієї території виступають проти цього.

"Ілон Маск — бізнесмен"

Прем'єр-міністр Су Ценг-Чанг — найвисокопоставленіший чиновник на острові, який відреагував на заяви боса SpaceX.

"Ілон Маск — бізнесмен", — сказав Су на засіданні парламенту. "У нього великий автомобільний завод у Шанхаї, і він хоче просувати свої електромобілі... бізнесмен може сьогодні сказати одне, а завтра — зовсім інше".

"Маск говорить за себе, але він справді мало знає про Тайвань і не розуміє відносин між двома сторонами протоки", — додав глава уряду.

Опитування постійно показують, що значна більшість населення Тайваню не хоче, щоб ним керував Пекін. Ці настрої посилилися після того, як Китай захопив Гонконг і придушив інакомислення.

===

Новини по темі: