ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бен Ходжес: Українці візьмуть під контроль Крим до літа 2023 року (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бен Ходжес. (Скриншот)

До середини літа наступного року українські війська контролюватимуть Кримський півострів, а до кінця цього року вони відтіснять росіян за кордони, які існували до вторгнення, сказав американський генерал Бен Ходжес, колишній командувач армією США в Європі.

"Я, як і раніше, впевнений, що українські сили витіснять російські війська за лінію 23 лютого до кінця цього року. До середини наступного літа українські військові контролюватимуть Кримський півострів", — сказав Ходжес в інтерв'ю Renew Democracy Initiative.

Генерал сказав, що війна в Україні вступає в нову фазу, і вказав на три події останніх тижнів, які свідчать про це: Часткова мобілізація сотень тисяч резервістів для російської армії, проведення фальшивих референдумів щодо анексії чотирьох українських областей (Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької) і заздалегідь відомі результати цих референдумів.

"Я думаю, що ці три події вказують на те, що Кремль розуміє, що ситуація погіршується, що у них реальні проблеми", — продовжив Ходжес.

Генерал також вважає, що відсутність довіри до режиму в Москві і серйозна корупція в Міністерстві оборони Росії визначають цю "нову фазу" війни.

За словами Ходжеса, наказ про мобілізацію був нескоординованим і погано організованим, і замість того, щоб викликати патріотичний відгук у цивільного населення, десятки тисяч або сотні тисяч чоловіків втекли з Росії, відчайдушно намагаючись уникнути призову.

Референдуми і подальша анексія українських регіонів використовуються для пояснення захисту вкраденої території та обґрунтування необхідності часткової мобілізації Кремля, сказав генерал, додавши, що Кремль не дбає про будь-яку реальну форму демократії за допомогою цих заходів.

Водночас продовжує Ходжес, анексія української території підігріла побоювання, що Росія може виправдати застосування ядерної зброї в Україні.

Однак генерал вважає, що ядерна атака малоймовірна, оскільки застосування тактичної ядерної зброї не забезпечить Росії план зі стратегічними можливостями, а скоріше тільки недоліки.

Для того, щоб ядерний удар був вигідний Москві, він має створити можливість для російських військ просуватися через простір, створений ядерною зброєю. Ось тільки сил для цього у Росії не вистачає, вважає Ходжес.

Ба більше, продовжує генерал, Кремль знає, що не зможе застосувати ядерну зброю, не змусивши Сполучені Штати відповісти пропорційно.

Така відповідь може включати знищення життєво важливих російських сил, наприклад, знищення Чорноморського флоту або навіть атаку на російську військово-морську базу в сирійському портовому місті Тартус чи інші важливі російські об'єкти на території України.

Однак Ходжес вважає, що хоча Володимир Путін "злий", ні він, ні ті, хто його оточує, не є "самогубцями".

"І я думаю, що зараз, на цьому критичному етапі, дуже важливо сказати тим людям з оточення Путіна, які утримують його при владі: "Послухайте, якщо у вас є хоч якась надія на постпутінське, постконфліктне життя, на повернення до якогось нормального життя, то зробіть так, щоб Володимир Путін не застосував ядерну зброю", — додав генерал.