ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Червоний Хрест закликає до "негайного і безперешкодного" доступу до всіх військовополонених (ВІДЕО)

Велика Епоха
Виправна колонія суворого режиму ВК-6, недалеко від селища Мелехово, приблизно за 250 кілометрів від Москви, 23 червня 2022 року. (Natalia KOLESNIKOVA/ AFP via Getty Images)

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у п'ятницю закликав до "негайного і безперешкодного" доступу до тисяч військовополонених під час конфлікту в Україні, яких він досі не зміг відвідати.

"Сьогодні ми поділяємо наше розчарування з приводу відсутності доступу до всіх військовополонених", захоплених після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, заявив журналістам представник МКЧХ Юен Вотсон на регулярному брифінгу ООН у Женеві.

"Тисячам ув'язнених" було відмовлено у візиті МКЧХ

Він не назвав точних цифр про кількість ув'язнених, а просто зазначив "тисячі ув'язнених", яким було відмовлено у візиті МКЧХ — праві, закріпленому в Женевських конвенціях, які регулюють закони війни.

Прессекретар відмовився вдаватися до подробиць, зокрема про те, чи співпрацює будь-яка зі сторін конфлікту з організацією більш активно.

"Наші команди готові на місцях, і вже як кілька місяців готові відвідати Оленівку або будь-яке інше місце, де утримуються військовополонені", — сказав Вотсон. Він мав на увазі в'язницю в Донецькій області, де внаслідок вибухів загинули десятки ув'язнених українських солдатів.

Санітарні умови в таборах, засуджувані ООН

Москва звинувачує Україну в бомбардуванні табору, але Київ і його союзники стверджують, що росіяни розправилися з ув'язненими, а потім спробували приховати це.

Демонстранти стоять у камері під час демонстрації на підтримку військовослужбовців батальйону "Азов", захоплених російськими військами, Львів, Західна Україна, 5 серпня 2022 року. (YURIY DYACHYSHYN/AFP via Getty Images)

Санітарні умови в таборах також були засуджені ООН, яка на початку вересня повідомила, що багато українських військовополонених страждають від інфекційних захворювань, включно з гепатитом А і туберкульозом.

Не наражайте на небезпеку команди Червоного Хреста

Вотсон пояснив, що МКЧХ "не може силоміць пробитися" в ці місця ув'язнення, і що йому потрібне не тільки "зелене світло" від вищої влади, а й гарантії безпеки на місцях і практичні заходи, щоб не наражати команди Червоного Хреста на непотрібну небезпеку.

МКЧХ вже зміг відвідати "сотні військовополонених по обидва боки", сказав Вотсон, нагадавши, що його організація також створила систему надання новин сім'ям і родичам.

===

Новини по темі: