ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Послання Європі від глави "Газпрому": немає жодної гарантії, що ви переживете цю зиму (ВІДЕО)

Велика Епоха
Олексій Міллер, голова правління ВАТ "Газпром" (ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images)

Європейські домогосподарства можуть замерзнути під час сильного похолодання цієї зими, попри те, що до теперішнього часу континент майже повністю заповнив свої газові сховища, заявив у середу генеральний директор російського гіганта "Газпром".

Виступаючи на конференції "Російський енергетичний тиждень" у Москві, Олексій Міллер попередив Європу про наслідки відмови від російського газу, заявивши, що немає "жодних гарантій" того, що вона переживе зиму на основі наявних потужностей зі зберігання газу.

"Зима може бути відносно теплою, але тиждень або навіть п'ять днів будуть аномально холодними, і цілком можливо, що цілі міста й округи, не дай Боже, замерзнуть", — сказав Міллер.

Глава Газпрому додав, що у Німеччині є запаси, яких вистачить тільки на два з половиною місяці, повідомляє Yahoo Finance.

У дні пікового зимового попиту Європі може не вистачати близько 800 мільйонів кубометрів природного газу на день, що становить третину від загального споживання, сказав Міллер, посилаючись на роботу неназваних аналітиків.

Залежність Європи від підземних сховищ газу значно зросла через зміни в імпорті палива, додав Міллер.

Наразі запаси газу в Європі заповнені приблизно на 91%.

За найпесимістичнішими оцінками, у березні, коли зазвичай закінчується відбір газу, потужності будуть заповнені приблизно на 5%, продовжив глава "Газпрому".

"Звичайно, Європа виживе, але що буде на той час, коли газ буде закачано" у сховища перед зимами 2023 і 2024 років, сказав Міллер.

"Тоді стане зрозуміло, що енергетична криза настала не на короткий час".

Останніми місяцями Росія скоротила поставки в Європу, оскільки відносини між Заходом і Кремлем погіршилися через вторгнення в Україну.

Раніше, за словами Міллера, Газпром постачав до Європи від 600 мільйонів до 1,7 мільярда кубометрів на день під час пікового зимового попиту.

===

Новини по темі: