ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Храм Сакре-Кер, що давно не визнається, в Парижі нарешті буде визнаний як «історична пам'ятка» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Туристи відвідують базиліку Сакре-Кер в паризькому районі Монмартр, Франція, 30 жовтня 2017 року. (PATRICK KOVARIK/AFP via Getty Images)

Католицький храм Базиліка Сакре-Кер, одна з найбільш відвідуваних пам'яток Парижа, буде класифікована як «історична пам'ятка» після багаторічних суперечок навколо будівлі, яка довгий час була символом поділу між двома різними частинами Франції: однією — ультракатолицькою, та іншою — антиклерикальною.

У вівторок Рада Парижа дала зелене світло на прохання держави надати знаменитій базиліці це визнання, яке дає їй найвищий рівень захисту.

Кінний поліцейський патруль перед базилікою Святого Серця на Монмартрі, Париж, у День всіх святих 1 листопада 2020 року в Парижі, Франція. (Kiran Ridley/ Getty Images)

Побудована на вершині пагорба Монмартр на півночі французької столиці, 85-метрова білокам'яна будівля в римсько-візантійському стилі є одночасно знайомою пам'яткою для парижан і обов'язковим місцем відвідування для туристів: за словами настоятеля, отця Стефана Есклефа, його відвідують «майже 11 мільйонів людей на рік».

Чому тільки зараз його внесли до списку?

Історія цієї святині, що належить міській раді Парижа, є дуже делікатною.

Проєкт було розпочато після поразки Франції у війні з Пруссією (1870) і після Комуни (березень - травень 1871), кривавого епізоду повстання, що почався із захоплення гармат на місці будівлі.

1873 року Національні збори, в яких переважали консерватори, оголосили базиліку суспільно корисною.

Будівля асоціюється з репресивним «моральним порядком» на той час. Пам'ятник, будівництво якого зайняло багато часу (з 1875 по 1923 роки), регулярно ставав предметом суперечок між політиками та істориками.

Карен Тайєб, заступник мерії Парижа з питань спадщини, зазначила, що «до класифікації включено площу Луїзи Мішель, яка має ім'я великого діяча Комуни». Це «дозволяє привести дві історії в діалог, не забуваючи жодної з них».

Парижани відвідують месу в базиліці Святого Серця на Монмартрі в День всіх святих 01 листопада 2020 року в Парижі, Франція. (Kiran Ridley/Getty Images)

«Навіть якщо історія була бурхливою, ми не можемо зберігати відстале бачення речей, ми повинні рухатися вперед і бачити, що це місце зараз є знаковим», — сказав отець Стефан Есклеф.

Новий статус базиліки також є довгоочікуваним рішенням, тоді як мерія 18-го округу Парижа проводить кампанію за реєстрацію пагорба Монмартр як об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.