ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін пропонує Туреччині новий трубопровід і газову угоду (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін (праворуч) і президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган на початку двосторонньої зустрічі на полях саміту Наради зі взаємодії та заходів довіри в Азії (CICA). (Vyacheslav Prokofyev/Pool Sputnik Kremlin/dpa)

Туреччина як майбутній пункт розподілу природного газу і місце газової біржі — так російський президент уявляє собі енергетичну політику під час війни.

Президент Росії Володимир Путін запропонував перетворити Туреччину на пункт розподілу та обміну природного газу за допомогою російського газу. "Якщо Туреччина і наші потенційні покупці зацікавлені, ми могли б розглянути можливість будівництва ще одного газопроводу і створення газового хаба в Туреччині для продажу в треті країни, особливо в Європу", — запропонував Путін своєму турецькому колезі Реджепу Таїпу Ердогану на зустрічі в четвер, повідомляє агентство "Інтерфакс". Крім того, в Туреччині може бути створена газова біржа для визначення цін, запропонував Путін.

Російський президент високо оцінив трубопровід "Туркстрім", який проходить через Чорне море в Туреччину і Південну Європу, як найбезпечніший маршрут для російського газу. Раніше, наприкінці вересня, обидві нитки газопроводу "Північний потік 1", що веде з Росії в Німеччину, і одна з двох ниток "Північного потоку 2" в Балтійському морі були пошкоджені в результаті вибухів. Представники ЄС і НАТО згодом говорили про диверсію. Сам Путін у середу говорив про "міжнародну терористичну атаку".

За словами Путіна, трубопровід "Туркстрім" також мав бути підірваний, але цього не сталося. "Туркстрім" продовжує надійно функціонувати. Тому Туреччина є логічним вибором для будівництва розподільчого пункту і газообміну. "Сьогодні ціни зашкалюють, і ми могли б спокійно відрегулювати їх там до нормального ринкового рівня без будь-якого політичного забарвлення", — сказав Путін. Зустріч двох лідерів в Астані, Центральноазіатський Казахстан, відбулася в кулуарах Конференції зі співробітництва та заходів довіри в Азії.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: