ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нова заборона на чіпи поглиблює прірву в стосунках між США та Китаєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр торгівлі США Джина Раймондо (ліворуч) слухає виступ радника з національної безпеки США Джейка Саллівана під час віртуальної зустрічі з президентом Джо Байденом, керівниками компаній та лідерами профспілок з приводу закону про чипи, Вашингтон, округ Колумбія, 25 липня 2022 року. (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

США розширили заборону на виробництво напівпровідників у Китаї та заявили 12 жовтня про орієнтовану на Китай «Стратегію національної безпеки», за п'ять днів до початку партійного з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК).

Експерти вважають, що ці безпрецедентні кроки прискорять віддалення Сполучених Штатів від Китаю і що «нова залізна завіса», можливо, опущена.

На думку експертів, адміністрація Байдена здійснила тотальне стримування КПК. Щобільше, санкції у сфері напівпровідників, найімовірніше, є лише початком. Якщо вони поширяться і на інші сфери, такі як фінанси та біотехнології, то відторгнення Китаю справді почне діяти.

Міністерство торгівлі США оголосило 7 жовтня про запровадження нових експортних обмежень на передові напівпровідники та обладнання для виробництва мікросхем, щоб запобігти використанню американських технологій для військових розробок Китаю.

Заборона експорту також фактично забороняє американським особам підтримувати розробку чи виробництво чипів, які підпадають під обмеження. Згідно з цим правилом, громадяни США, які працюють у китайських компаніях, пов'язаних із чипами, опиняться перед вибором між втратою американського громадянства та звільненням з роботи в Китаї.

За даними Radio Free Asia, у день набуття заборони чинності сотні американців китайського походження звільнилися з Yangtze Memory Technologies, Changxin Memory Technologies, Shanghai IC R&D Center Jiading Factory, Hefei Changxin Memory Technologies та інших напівпровідникових компаній.

Чіоу Цзюнн-Ронг, професор економіки в Національному центральному університеті Тайваню, сказав The Epoch Times 14 жовтня: «Можливо, це сформує тенденцію. Раніше з Китаю йшов капітал, а наступною тенденцією стане відхід з Китаю фахівців у галузі технологій».

Чіоу сказав, що опосередкований ефект полягає в тому, що після того, як промисловість з виробництва чипів буде підірвана, це позначиться на економіці Китаю в цілому, що вплине на інші сфери, і навіть люди в галузі бізнесу та управління бізнесом, ймовірно, також залишать Китай.

12 жовтня Сполучені Штати також оголосили про «Стратегію національної безпеки», в якій основна увага приділяється КПК та Росії, називаючи останню «безпосередньою загрозою» і заявляючи, що КПК є єдиним конкурентом, який має намір і здатність змінити світовий порядок.

Логотип Huawei. Консервативні критики закликають федеральний уряд заборонити китайській компанії доступ до канадської мережі 5G з міркувань безпеки. (Ng Han Guan/AP Photo)

Цай Мін-фан, економіст Тамканського університету, сказав 12 жовтня The Epoch Times, що з нової заборони видно, що тенденція до розриву відносин між США та Китаєм стала більш ясною та певною. Він передбачає, що «тайванські фабрики більше не допомагатимуть китайським виробникам, але допомагатимуть більшій кількості брендів у демократичних країнах».

Шень Жунцінь, професор Йоркського університету в Канаді, розповів The Epoch Times, що адміністрація Байдена від самого початку надавала великого значення технологічним санкціям щодо Китаю. Законодавці-республіканці й раніше використовували список організацій для стримування КПК. Але те, що зробив Байден, є більш радикальним і всеосяжним, ніж припускали багато конгресменів-республіканців. «Починаючи з адміністрації Трампа, тепер Байден прискорив тенденцію до роз'єднання між Китаєм і США в напівпровідникових технологіях», — сказав Шен.

Оглядач поточних подій у США Лі Ліньї 14 жовтня заявив The Epoch Times, що дії адміністрації Байдена цього разу набагато жорсткіші, ніж раніше.

За матеріалами The Epoch Times USA