ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Напруженість між НАТО і Китаєм через Україну загострилася на конференції в Ісландії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Адмірал Роб Бауер виступає на Асамблеї Полярного кола, жовтень 2022 р. (Twitter — Rob Bauer)

Високопосадовець НАТО вступив у суперечку з китайським дипломатом через те, що Китай не засудив російське вторгнення в Україну. Конфлікт стався під час щорічної Асамблеї Полярного кола в Ісландії.

За повідомленням Bloomber, надзвичайно гострий обмін думками між адміралом Робом Бауером, головою Військового комітету альянсу, і Хе Рулонгом, послом Китаю в Ісландії, відбувся після виступу Бауера про роль НАТО в регіоні.

Бауер, офіцер ВМС Нідерландів, заявив, що Китай «не поділяє наших цінностей і підриває міжнародний порядок, що ґрунтується на правилах». Посол Китаю взяв слово, щоб кинути виклик Бауеру, сказавши: «Адмірал, за всієї поваги, Ваша промова і зауваження сповнені зарозумілості».

Це викликало реакцію з боку представника НАТО.

«У мене до Вас питання, оскільки Ви підкреслюєте принцип суверенітету та важливість міжнародно визнаних кордонів у світі. Я правий, чи не так? Так. Тоді чому Китай досі не засуджує напад Росії на Україну?», — сказав Бауер, викликавши оплески.

Погляд Китаю на «українську кризу» включає історичну перспективу, і світ повинен «зрозуміти першопричину», сказав посол, викликавши сміх, коли назвав Китай «світовим миротворцем».

Китай чинить опір закликам США засудити війну президента Володимира Путіна в Україні, хоча раніше цього тижня Пекін заявив, що він «стурбований» недавніми ракетними ударами Москви по цивільних об'єктах.

Генеральна Асамблея ООН у середу засудила анексію Росією частини східної України під час символічного голосування, ухваливши резолюцію 143 голосами «за». Проти проголосували п'ять країн та 35 утрималися, включаючи Індію, Китай та Пакистан.

Асамблея Полярного кола — це щорічна міжнародна зустріч, присвячена арктичному регіону, в якій беруть участь уряди, організації корінних народів та науковці.

Він відокремлений від Арктичної ради — міжурядової групи, що складається з восьми країн, до якої входять США та Росія. Остання нині виконує роль голови. Засідання Ради було припинено після російського вторгнення до України.

Гао Фен, спеціальний представник Китаю у справах Арктики, заявив на зустрічі, що його країна не підтримає вилучення Росії, яка головує у групі до 2023 року, щоб покарати її за війну в Україні та передати посаду голови Норвегії.

«Не існує процедури для виключення будь-кого з Ради. Тому я справді сумніваюся, що пост голови може бути переданий комусь або що Норвегія може взяти на себе головування», — сказав Гао.

===