ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай та Росія можуть атакувати застарілі супутники США

Велика Епоха
Ракета-носій Long March-2F, що несе космічний корабель Shenzhou-13 з другим екіпажем із трьох астронавтів на нову китайську космічну станцію, підіймається з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі, Китай, 16 жовтня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

На думку одного з експертів, Сполучені Штати не готові до стратегічної космічної конкуренції проти об'єднаного Китаю та Росії.

Китайська комуністична партія (КПК) наближається до технологічного паритету зі США у ключових космічних галузях, вважає Брендон Вайхерт, незалежний геополітичний аналітик.

«Вони, як і раніше, здатні робити речі, які ми не очікували, що вони зможуть зробити. Наприклад, так швидко вивести свою нову космічну станцію на орбіту та змусити багатьох наших ключових союзників підписатися на підтримку нової китайської космічної станції. І це лише початок», — сказав Вайхерт в інтерв'ю NTD, родинному виданню Epoch Times, 13 жовтня.

Вайхерт сказав, що Сполучені Штати не готові одночасно протистояти об'єднаній агресії КПК та Росії, тому що країна не змогла скористатися своїм домінуванням у космосі після закінчення холодної війни.

Це означає, сказав Вайхерт, що зростає ризик того, що сили КПК чи Росії можуть зробити раптову атаку на космічні активи США у разі глобального конфлікту. Така атака була б руйнівною, оскільки нинішня супутникова архітектура США заснована на обмеженій кількості старих систем, а це означає, що один супутник, що вийшов з ладу, може викликати катастрофічні наслідки для безлічі життєво важливих систем, таких як GPS або управління ракетами.

«Зараз ми знаходимося в такому становищі, коли космічний Перл-Харбор, раптова атака Росії чи Китаю, або навіть Ірану чи Північної Кореї на наші життєво важливі, але вразливі супутникові мережі може статися будь-якої миті», — сказав Вайхерт.

Експерти вже давно попереджають, що КПК становить пряму військову загрозу для США в космосі. Щоб виправити ситуацію, Вайхерт сказав, що Пентагону необхідно прискорити ухвалення децентралізованої супутникової архітектури, подібної до Starlink Ілона Маска. Така система характеризуватиметься розгортанням численних децентралізованих і недорогих супутників, на відміну від кількох життєво важливих і дорогих.

«По суті, Маск створив сотні, сотні і сотні дуже маленьких, нескладних супутників, які він вивів на орбіту, і тим самим створив надмірність», — сказав Вайхерт. «… їх важко знищити, і навіть якщо вони будуть знищені, їхня заміна буде відносно дешевою».

Тому, сказав Вайхерт, американським військовим необхідно швидко запозичити комерційні технології та концепції, такі як Starlink Маска.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: