ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Електромобілі збільшують ризик кібератак на енергетичну інфраструктуру Австралії

Велика Епоха
Станція заряджання електромобілів Tesla в Сіднеї, Австралія, 14 квітня 2015 року. (Ben Rushton/Getty Images)

Експерти в галузі енергетики попередили Австралію про можливість кібератак та повсюдних відключень електроенергії в міру підключення електромобілів до національної мережі, якщо уряд швидко не вживе відповідних заходів.

Вони заявили, що питання кібербезпеки не порушувалося під час обговорення національної стратегії Австралії щодо електромобілів, тому його слід вважати пріоритетним.

Виступаючи 13 жовтня на Австралійській кіберконференції в Мельбурні, керівник відділу енергетики та інфраструктури Ради з електромобілів Росс Де Ранго попередив, що розв’язання цієї проблеми є вкрай важливим, щоб уникнути руйнівних наслідків.

Як електромобілі представляють кіберзагрозу для електромережі?

Де Ранго сказав, що австралійці споживатимуть приблизно на 40% більше електроенергії після збільшення кількості електромобілів. Їхня одночасна зарядка в години пік може стати катастрофою для енергосистеми.

Він зазначив, що хоча енергетичні компанії можуть використовувати цю технологію для планування або «організації» зарядки транспортних засобів, можуть виникнути нові загрози безпеці, якщо регулюючі органи підключать цю технологію до національної енергосистеми.

Новий автомобіль Nissan LEAF у Мельбурні, 11 липня 2019 року. (Michael Dodge/Getty Images)

Наприклад, хакер може створити перебої в подачі електроенергії, скориставшись дірками в системі безпеки та запланувавши зарядку всіх автомобілів у невідповідний час.

Джонатан Джексон, директор з інженерних питань BlackBerry в Азіатськотихоокеанському регіоні та Японії, повідомив, що закордонні дослідники виявили недоліки в системі безпеки обладнання для заряджання електромобілів.

Він сказав, що дослідження, проведене Коледжем бізнесу Карлоса Альвареса в США, виявило серйозні недоліки в системі безпеки 13 з 16 зарядних станцій EV, включаючи відсутність стандартів автентифікації.

Крім того, Джексон додав, що постачальники енергії стали жертвами атак з використанням програм-здирників, таких як CS Energy (Квінсленд) у листопаді 2021 року та Colonial Pipeline (США) у травні, тому національна мережа може стати метою зловмисників.

Проте він сказав, що федеральний уряд може захистити енергосистему країни, якщо діятиме швидко.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

===

Новини по темі: