ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не відмовиться від права застосувати силу проти Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
Китайський лідер Сі Цзіньпін виступає з промовою на відкритті п'ятирічної політичної конференції Комуністичної партії Китаю в Пекіні, 16 жовтня 2022 року. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

Китайська комуністична партія (КПК) ніколи не відмовиться від застосування сили щодо Тайваню, заявив 16 жовтня китайський лідер Сі Цзіньпін, відкриваючи важливі партійні збори, що проводяться кожні п'ять років.

20-та партійна конференція КПК стартувала в Пекіні в неділю на тлі суспільного невдоволення, викликаного ескалацією обмежень COVID-19 усередині країни та міжнародною критикою агресії КПК щодо Тайваню.

Під час тижневої зустрічі буде представлено наступний склад вищого керівництва партії. 69-річний Сі, швидше за все, отримає рекордний третій п'ятирічний термін перебування при владі, закріпивши своє місце наймогутнішого правителя партії з часів Мао Цзедуна.

Виступаючи на церемонії відкриття партійної конференції, Сі зазначив досягнення КПК за п'ять років, які він назвав «надзвичайно незвичайними та аномальними».

Сі захищав політику КПК щодо боротьби з COVID-19, але не згадав про те, що така надмірно сувора політика завдала шкоди економіці країни і завдала біль її народу.

Підтверджуючи жорстку позицію партії Сі сказав, що Китай «ніколи не пообіцяє відмовитися від застосування сили» щодо Тайваню.

Сі виступив із приблизно двогодинною промовою, що значно коротше за його виступ у 2017 році, який тривав понад три години.

Під час виступу слова «безпека» та «надійність» звучали частіше, ніж п'ять років тому. Згідно зі стенограмою, опублікованою офіційним інформаційним агентством Сіньхуа, Сі згадав ці два слова 73 рази.

Найважливіша політична подія сталася на тлі міжнародної критики, що зростає, порушень прав людини КПК у Сіньцзяні, Тибеті та Гонконгу, а також її утисків Тайваню. Напередодні конференції законодавці світу закликали демократичні країни притягнути КПК до відповідальності за порушення прав людини. У заяві від 14 жовтня Міжпарламентський альянс щодо Китаю сказав, що зустріч показує, що КПК зміцнюватиме своє авторитарне правління в країні, а це означає, що Китай продовжуватиме залишатися «загрозою прав людини, миру та стабільності міжнародного порядку, заснованого на правилах».

За матеріалами The Epoch Times USA