ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Політики США використовують проблему з мігрантами у передвиборчій кампанії

Велика Епоха
Мігрантів із Венесуели перевозять автобусом. (ORLANDO SIERRA/AFP via Getty Images)

У США імміграція залишається одним із найсуперечливіших політичних питань у країні. Республіканці зокрема бачать у цьому проблему і тому відправляють мігрантів до передбачуваних винуватців.

14 вересня два приватні літаки з Флориди приземлилися на шикарному американському курортному острові Мартас-Він'ярд на східному узбережжі США. На борту: не політики, які люблять відпочивати у ліберальному анклаві, а 48 мігрантів із Венесуели. Республіканець Рон ДеСантіс, губернатор Флориди, привіз їх туди без попередження на знак протесту проти імміграційної політики президента США Джо Байдена. Згідно з дослідженням газети «Нью-Йорк Таймс», люди не знали, куди їх повезуть. Острів не був готовий до їхнього прибуття.

Гучна акція ДеСантіса — лише одна із серії подібних. Протягом кількох місяців губернатори-республіканці з півдня США, включаючи Грега Еббота з Техасу та Дуга Дьюсі з Аризони, без попередження перевозили мігрантів з американо-мексиканського кордону до великих міст, керованих демократами: наприклад, до Вашингтона, Нью-Йорка та Чикаго. У столиці США мігрантів висадили перед Капітолієм і біля резиденції віцепрезидента Камали Харріс. Кілька тисяч, як то кажуть, уже відправлено по країні таким чином.

Незадовго до виборів до Конгресу 8 листопада виборча кампанія у США у розпалі. Голосуватимуть не лише за нову більшість у Конгресі, а й за численні губернаторські посади, такі як у ДеСантіса та Ебботта, які переобиратимуться. Багато республіканців наголошують на питанні імміграції, але це відіграє певну роль і серед демократів. У відповідь на автобуси з мігрантами мер Вашингтона Мюріел Боузер та мер Нью-Йорка Ерік Адамс оголосили надзвичайний стан, у тому числі для того, щоб отримати федеральні гроші.

На думку економіста та дослідника міграції Дані Бахар, обидва політичні табори використовують мігрантів як інструмент для досягнення власних політичних переваг. «Я не бачу жодної дискусії про міграцію, яка була б справді глибокою і торкалася б усіх проблем», — каже Бахар, який викладає в Університеті Брауна в Провіденсі (штат Род-Айленд, США). Не лише республіканці використовували мігрантів, демократи також використовували наратив кризи. Той факт, що ніхто не говорить про можливості імміграції через брак робочої сили в США, «вражає».

Проте міграція несе у собі й недоліки. Згідно з нещодавнім аналізом витрат, проведеним американською неурядовою організацією «Федерація за американську імміграційну реформу» (FAIR), платникам податків США доводиться щорічно доплачувати понад 20 мільярдів доларів за нелегальних іммігрантів. Чинні витрати на допомогу та послуги для нелегальних іммігрантів вже зараз становитимуть 140 мільярдів доларів на рік.

Президент FAIR Ден Стайн у пресрелізі назвав суму щорічних витрат «приголомшливою». Ці 20,4 мільярда доларів можна було б використати на дуже важливі потреби американського народу замість того, щоб фінансувати зростання нелегальної імміграції», — продовжує Стайн. Згідно з недавнім дослідженням, більше третини сімей, які працюють повний робочий день, не заробляють достатньо, щоб покрити свої основні витрати.

На кордоні між США та Мексикою прикордонний патруль США зафіксував понад два мільйони спроб людей потрапити до США з жовтня 2021 року. Згідно зі статистичними даними, зростає кількість мігрантів, які прибули не з Мексики, Гватемали, Гондурасу та Сальвадора. Дедалі більше людей приїжджають із Куби, Колумбії, Нікарагуа та Венесуели.

У зв'язку з сильним напливом венесуельців США та Мексика кілька днів тому домовилися про новий порядок роботи з мігрантами з кризової держави: венесуельці, які незаконно в'їхали до США, мають бути відправлені назад до Мексики. Натомість США дозволять легальний в'їзд до країни до 24 000 венесуельців, які відповідають певним вимогам. Багато хто з них, особливо менш забезпечений, тепер бояться депортації.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH