ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен заявив, що Китай хоче захопити Тайвань у «набагато коротші терміни»

Велика Епоха
Державний секретар США Ентоні Блінкен виступає перед журналістами у Стенфордському університеті, Стенфорд, Каліфорнія, 17 жовтня 2022 року. (Josh Edelson/AFP/Getty Images)

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, комуністичний режим Китаю має намір виступити проти Тайваню «набагато раніше», ніж передбачалося, попередивши, що китайський лідер Сі Цзіньпін сповнений рішучості взяти демократично керований острів під свій контроль, у тому числі силою.

Блінкен зробив цю заяву 17 жовтня на заході, спільно організованому Гуверівським інститутом та Стенфордським університетом.

Він заглибився у тему геополітичної боротьби. Спочатку торкнувся ситуації в Україні і сказав, що «всіх нас глибоко турбує» те, що Росія намагається силою змінити кордони та «підкорити своїй волі іншу країну».

Потім Блінкен звернувся до Китаю, заявивши, що країна при Сі стала «репресивнішою у себе вдома» і «агресивнішою за кордоном».

«У багатьох випадках це кидає виклик нашим власним інтересам, а також нашим власним цінностям», — продовжив він, стверджуючи, що Сполучені Штати прагнуть зберегти ліберальний міжнародний порядок після Другої світової війни, у той час як Китай прагне нав'язати «глибоко неліберальний порядок» у світових справах.

За його словами, протягом десятиліть і за адміністрації демократів, і за республіканців характерною рисою політики США була відданість мирному врегулюванню розбіжностей між Китаєм і Тайванем.

«В останні роки підхід Пекіна до Тайваню змінився, — сказав Блінкен.

«Замість того, щоб дотримуватися статус-кво, який був встановлений позитивним чином, було прийнято принципове рішення про те, що статус-кво більше не є прийнятним і що Пекін сповнений рішучості добиватися возз'єднання в короткі терміни», — продовжив він.

Його заява прозвучала наступного дня після того, як Сі заявив на з'їзді Комуністичної партії 16 жовтня, що «колеса історії котяться до возз'єднання Китаю» з Тайванем, який Пекін вважає провінцією-ізгоєм.

Президент Джо Байден неодноразово присягався, що Сполучені Штати допоможуть Тайваню захистити себе від вторгнення комуністичних сил Китаю.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: