ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський «Газпром» заявив, що припинить постачання природного газу у разі введення цінового обмеження

Велика Епоха
Логотип «Газпрому» на фасаді бізнес-центру в Санкт-Петербурзі, Росія, 26 січня 2022 року. (Anton Vaganov/Reuters)

Глава російського енергетичного гіганта «Газпром» попередив, що постачання енергоносіїв буде припинено, якщо Європа запровадить цінові обмеження на експорт російського природного газу.

«Таке одностороннє рішення, звичайно, є порушенням чинних контрактів, що призведе до припинення постачання», — заявив глава Газпрому Олексій Міллер у неділю в ефірі російського телебачення, повідомляє Reuters.

Коментарі Міллера пролунали в той момент, коли G-7 та Європейський союз намагаються обмежити ціни на російську нафту в рамках восьмого пакета санкцій проти Кремля через його вторгнення в Україну.

Вони сподіваються, що цей крок обмежить доходи Кремля та не дозволить йому фінансувати свою війну в Україні, водночас зберігаючи стабільність світових енергетичних ринків шляхом продовження постачання.

За перші шість місяців війни, з 24 лютого по 24 серпня, Росія отримала 158 мільярдів євро (154 мільярди доларів) доходів від експорту викопного палива, йдеться у доповіді Центру досліджень енергетики та чистого повітря, що відстежує російський експорт. ЄС був найбільшим покупцем, імпортувавши 54 відсотки від цього обсягу на суму близько 85 мільярдів євро (82 мільярди доларів), йдеться у доповіді.

Останній раунд санкцій з боку ЄС був оголошений на початку цього місяця головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у світлі анексії російським президентом Володимиром Путіним значної частини української території та її загроз щодо застосування ядерної зброї.

Згідно з цими санкціями, обмеження цін на російську сиру нафту набуде чинності 5 грудня, а обмеження цін на нафтопродукти — 5 лютого 2023 року.

Введення граничного рівня цін дозволить європейським операторам здійснювати та підтримувати транспортування російської нафти в інші країни за умови, що ціна на цей енергоносій залишиться нижчою за встановлену «межу», йдеться в заяві Європейської комісії.

Проте чиновники ЄС ще не досягли угоди про граничну ціну, а деякі країни, такі як Німеччина, найбільший газовий ринок Європи, висловили стурбованість щодо цього кроку, який, на їхню думку, може призвести до повного відключення від Москви.

Минулого місяця Путін пригрозив припинити постачання енергоносіїв, якщо буде введено граничні ціни.

План з обмеження цін на експорт російської нафти може принести 50 найбільшим ринкам, що розвиваються, щорічну економію в розмірі 160 мільярдів доларів, згідно з оцінками Скарбниці США, які наводить Financial Times.

Проте скорочення російських постачань може також призвести до того, що країни платитимуть ще більші ціни на енергоносії та викликатимуть глобальні потрясіння на енергетичних ринках.

За матеріалами The Epoch Times USA