ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Медведєв попереджає Ізраїль не озброювати Україну (ВІДЕО)

Велика Епоха
Дмитро Медведєв (Thomas Peter/Getty Images)

Дмитро Медведєв, нині заступник голови Ради безпеки Росії, виступив із попередженням Ізраїлю з приводу озброєння України.

У своєму повідомленні в Telegram Медведєв назвав припущення про те, що Ізраїль може постачати зброю Києву, "дуже необачним кроком", який "зруйнує всі міждержавні відносини між нашими країнами".

Тим часом у понеділок Іран знову заявив, що не постачав Росії безпілотники для використання в Україні:

"Опублікована новина про те, що Іран постачає безпілотники в Росію, має політичні амбіції і поширюється західними джерелами. Ми не постачали зброю жодній із воюючих сторін", — заявив представник МЗС Ірану Насер Канаані на щотижневій пресконференції, повідомляє Reuters.

Зауваження Медведєва прозвучали після того, як міністр діаспори Ізраїлю Нахман Шай закликав уряд своєї країни запропонувати військову допомогу Києву у відповідь на повідомлення про те, що Іран готується поставити Росії ракети малої дальності Fateh-110 і Zolfaghar.

"Більше немає жодних сумнівів щодо позиції Ізраїлю в цьому кривавому конфлікті. Настав час Україні отримати військову допомогу, яку пропонують США і країни НАТО", - написав Шай у Твіттері.

За даними газети The Washington Post, яка посилається на двох офіційних осіб в одній із країн-союзниць США, поінформованих з цього питання, не називаючи їх, Іран готує перше постачання балістичних ракет малої дальності в Росію, що включатимуть ракети Fateh-110 та Zolfaghar, здатні вражати цілі на відстані 300 та 700 кілометрів відповідно.

Іран також готується поставити безпілотні літальні апарати, включно з "десятками" Mohajer-6 і безпілотниками-камікадзе, відомими як Shahed-136, що несуть вибухівку і вражають цілі на відстані до 2400 км.