ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заявила, що війна в Україні почалася із саміту НАТО в Бухаресті

Велика Епоха
Олександр Грушко (Getty Images)

НАТО вже зазнало поразки в Україні через крах свого проєкту з перетворення України на "антиросійську" країну, заявив ТАСС заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко.

"НАТО вже зазнало поразки в Україні. Ця поразка пов'язана з крахом проєкту перетворення України на "анти-Росію". Хочу сказати, що після 2007 року, коли було ухвалено рішення НАТО в Бухаресті про те, що Грузія та Україна стануть членами альянсу, ми говорили, що це рішення закладає міну сповільненої дії в основу європейської безпеки, і, якщо це рішення не буде переглянуте, то рано чи пізно вона вибухне", — сказав Грушко.

Російський чиновник вважає, що НАТО могло б уникнути конфлікту в Україні, але Альянс вирішив підштовхнути Київ до ескалації ситуації.

"Зараз я не висловлюю судження, а наводжу цитату з численних виступів і президента РФ, і міністра закордонних справ [Лаврова], і останнє попередження такого роду було зроблено на міністерській зустрічі країн ОБСЄ в Стокгольмі в грудні 2021 року. НАТО повністю могла уникнути цієї катастрофи, якби альянс після перевороту в Києві, замість того, щоб надавати військово-технічну і військову підтримку київській владі, закликав би її виконати в повному обсязі мінські угоди. Але для альянсу було важливо демонізувати Росію, і, по суті, своїми нерозважливими діями він підштовхував Київ до продовження розв'язаної ним самим братовбивчої війни, продовження бомбардувань Донецька і Луганська. І все це вписувалося в сценарій демонізації Росії — пошуку великого ворога, без чого НАТО існувати не може", — додав Олександр Грушко.

Нагадаємо, що саміт НАТО в Бухаресті відбувся 2-4 квітня 2008 року і став найбільшим самітом в історії НАТО.

У саміті взяли участь 26 держав-членів, 23 держави-партнери, високопоставлені представники міжнародних організацій і держав, що роблять внесок в операції НАТО в Афганістані, на рівні президента (23 держави), прем'єр-міністра (22 держави), міністра закордонних справ (7 держав), міністра оборони (Казахстан) і політичного директора (Ірландія).

У підсумковій Декларації саміту підтверджується, що неподільність безпеки союзників є одним з основних елементів існування НАТО. Ухвалені на саміті документи демонструють актуальність НАТО для сучасних викликів 21 століття.