ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повернення Джонсона? У Лондоні незадоволені політикою Ліз Трас

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Великобританії Ліз Трас на пресконференції в Лондоні, 14 жовтня 2022 р. (Daniel Leal — WPA Pool/Getty Images)

Глава консервативного уряду просить вибачення за фінансовий хаос, викликаний її податковою політикою. Але чи буде цього достатньо, щоб урятувати її кабінет?

Після принизливого розвороту у податковій політиці тиск на прем'єр-міністра Великобританії Ліз Трас продовжує зростати. Вона вибачилася в ефірі ВВС за хаос, створений на фінансових ринках. Минулої п'ятниці вона вже звільнила свого попереднього міністра фінансів Квасі Квартенґа.

Опитування показали, що переважна більшість населення, а також члени консервативної партії незадоволені главою уряду. Вже є припущення про можливого наступника.

Декілька членів парламенту від її власної партії вже публічно закликали Трас піти у відставку. У вівторок прем'єр-міністр звернулася за підтримкою до своєї парламентської групи. Вранці вона головувала на засіданні кабінету міністрів, пізніше на неї чекала зустріч із прихильниками жорсткої лінії Brexit із так званої Європейської дослідницької групи (ERG). Серед іншого, вирішальним для її майбутнього вважалося, як прем'єр-міністр виступить на щотижневій сесії парламенту в середу.

Чи повернеться Джонсон?

Згідно з опитуванням, прем'єр-міністр, який пішов у відставку лише у вересні, значно популярніший за Трас. Однак, за даними YouGov, лише кожен десятий британець позитивно ставиться до прем'єр-міністра. Для виборців Консервативної партії цей показник становить 20%. З іншого боку, третина опитаних могли уявити повернення Джонсона в офіс.

Проте багато хто вважає, що після трирічного терміну перебування Джонсона на посаді прем'єр-міністра, що супроводжувався скандалами, пройшло недостатньо часу, щоб він міг балотуватися знову.

Пенні Мордаунт, якій у понеділок довелося відповідати від імені Трас на питання опозиції про податкове та економічне фіаско, вважається гарним оратором. У 2019 році прихильниця Brexit стала першою жінкою-міністром оборони Великобританії. Дехто вбачає у 49-річній резервістці Королівського флоту можливого компромісного кандидата на посаду прем'єр-міністра.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH