ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина звільнила главу кібербезпеки після повідомлень про можливі зв'язки з Росією

Велика Епоха
Арне Шенбом — голова Федерального агентства кібербезпеки Німеччини BSI (Youtube/скриншот)

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер звільнила з посади керівника служби кібербезпеки країни після того, як кілька ЗМІ повідомили про можливі контакти з людьми, пов'язаними з російськими спецслужбами, повідомляє Reuters.

Арне Шенбом, голова федерального агентства з кібербезпеки (BSI), можливо, мав такі контакти через Раду з кібербезпеки Німеччини, повідомили джерела.

Шенбом був одним із засновників асоціації, серед членів якої значиться німецька компанія, що є дочірнім підприємством російської фірми з кібербезпеки, заснованої колишнім співробітником КДБ, зазначає джерело.

Довідкова інформація

За даними німецького видання Spiegel, у Арне Шьонбома в календарі була одна з найважливіших подій року, а саме презентація річного управлінського звіту його агентства на Федеральній пресконференції в Берліні разом зі своєю безпосередньою начальницею Ненсі Фезер, федеральним міністром внутрішніх справ.

Протягом кількох тижнів його співробітники у Федеральному управлінні з інформаційної безпеки (BSI) у Бонні готували цей захід, але його було скасовано через ситуацію, що склалася.

Кажуть, що шефа МВС дуже дратують триваючі контакти Шенбома з асоціацією, яку він сам колись очолював і яка вже багато років піддається критиці за зв'язки з Росією.

Судячи з усього, причиною тому став поточний випуск програми "ZDF Magazin Royale", в якому детально розглядалася асоціація "Рада з кібербезпеки Німеччини", яку Шенбом допоміг заснувати, і її члени.

Журналіст Ян Бьомерманн і його колеги з'ясували, що за одним із членів асоціації насправді стоїть російська компанія, яка нібито продає програмне забезпечення для ІТ-безпеки "Зроблено в Німеччині". І це ще не все: її засновник раніше працював у секретній службі КДБ Росії та отримав почесну медаль за свою роботу від самого Путіна.

===

Новини по темі: