ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська лабораторія купує землю в США для розведення приматів, що викликає занепокоєння (ВІДЕО)

Велика Епоха
Спостереження за нирками мавп на підприємстві компанії Sinovac Biotech, Пекін, 29 квітня 2020 року. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

JOINN Laboratories CA Inc, каліфорнійський підрозділ пекінської біотехнологічної компанії, у липні придбав понад 567 гектарів землі в окрузі Леві, штат Флорида. Згідно з документами, вона планує створити ферму з розведення приматів.

Загальна вартість десяти ділянок землі, придбаних у компанії L&T Cattle & Timber, становить 5,5 млн доларів США, що є одним із найбільших відомих придбань землі в США, зроблених Китаєм за останні роки. Хоча будівництво ще не розпочалося, угода привернула увагу громадськості. Китайські інвестиції у США викликають серйозні побоювання у питаннях національної безпеки.

Материнська компанія покупця, JOINN Laboratories, називає себе лідером у галузі неклінічного скринінгу ліків у Китаї. Згідно з інформацією на сайті, компанія була заснована у 1995 році та налічує понад 1500 співробітників. Компанія має дочірні підприємства у найбільших містах Китаю та США, включаючи Шанхай, Пекін, Гонконг, Сан-Франциско та Бостон.

Чжоу Чживень і Фен Юйся, подружжя, які заснували та контролюють лабораторію JOINN, закінчили Китайську академію військово-медичних наук у 1989 та 1992 роках відповідно. Школа, яка є головним медичним інститутом китайських збройних сил та забезпечує їх біотехнологіями, минулого року була включена США до чорного списку китайських організацій.

Після закінчення університету професори Чжоу та Фен працювали науковими співробітниками в академії, а потім заснували свою компанію, як повідомляють китайські ЗМІ. Цзуо Конглін, член ради директорів компанії JOINN Laboratories, також закінчив ту саму академію.

Ці зв'язки з Комуністичною партією Китаю (КПК) мають викликати занепокоєння, вважає конгресмен Скот Франклін.

«Думка про те, що ми дозволимо біотехнологічній компанії, що має зв'язки з китайськими військовими, розводити лабораторних мавп на американській землі, викликає подив», — сказав він в інтерв'ю Epoch Times.

«Адміністрація Байдена, яка дозволяє компаніям, пов'язаним із китайською комуністичною партією, купувати американську землю, неприйнятна, особливо для таких цілей. Якщо президент не зробить щось для захисту американських інтересів, то це зробить Конгрес».

Неясно, чи має намір компанія продавати лабораторних мавп у США, Китаї чи деінде. Обидві країни мають високий попит на приматів для експериментальних цілей, і США імпортують більшу частину мавп із Китаю.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

===

Новини по темі: