ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський експорт до Росії у вересні третій місяць поспіль зростає двозначними темпами (ВІДЕО)

Велика Епоха
Робітники на крані над контейнерами в глибоководному порту Яншань у Шанхаї 13 січня 2022 року. (Aly Song/Reuters)

Китайський експорт до Росії, що перебуває під санкціями, зріс двозначними темпами третій місяць поспіль у вересні, спростовуючи тенденцію ослаблення зовнішнього попиту в інших країнах на тлі російсько-української війни та уповільнення світової економіки.

Розрахунки Reuters, засновані на даних китайської митниці в понеділок, показали, що поставки китайських товарів у Росію зросли на 21,2 відсотка порівняно з роком раніше в доларовому вираженні, сповільнившись порівняно з ростом на 26,5 відсотка в серпні, але значно випередивши загальне зростання експорту Китаю на 5,7 відсотка, оскільки підвищення процентних ставок для стримування розпеченої інфляції в основних економіках послабило попит на китайські товари.

Основними статтями експорту в Росію стали смартфони, генераторні установки, екскаватори та контейнери.

Імпорт з Росії підскочив на 55,2 відсотка порівняно з 59,3-відсотковим зростанням у серпні, почасти завдяки 22-відсотковому річному зростанню імпорту нафти, показали митні дані.

Постачання нафти з Росії склали 7,46 млн тонн, що еквівалентно 1,82 млн барелів на добу (б/д), порівняно з 1,96 млн б/д у серпні.

Оскільки західні країни цураються Росії, співпраця з Пекіном стає все більш важливою для Москви. За перші дев'ять місяців двостороння торгівля зросла до 136,09 мільярдів доларів США, що на 32,5 відсотка більше.

===

Новини по темі: