ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протести в Ірані спровокували мітинги солідарності у США та Європі

Велика Епоха
Протест проти іранського режиму, Берлін, Німеччина, 22 жовтня 2022 року. (Markus Schreiber/AP Photo)

У суботу на вулицях Берліна, Вашингтона та Лос-Анджелеса відбулися демонстрації на знак міжнародної підтримки протестувальників, які зіткнулися з жорстокими урядовими репресіями в Ірані.

На Національній алеї США тисячі жінок і чоловіків різного віку, одягнених у зелений, білий та червоний одяг — кольори іранського прапора — кричали в такт: «Бійтеся. Бійтеся. Ми єдині у цьому. Вимовте її ім'я! Махса!»

На демонстрацію зібралися іранці з усього Вашингтона, а дехто приїхав із Торонто.

У Лос-Анджелесі, де проживає найбільша діаспора іранців, натовп протестувальників сформував процесію в центрі міста. Вони скандували про падіння іранського уряду та розмахували сотнями іранських прапорів, які перетворили обрій на хвилю червоного, білого та зеленого кольору.

«Ми хочемо свободи», — голосно заявляли вони.

В адміністрації Байдена заявили про засудження жорстокості та репресій проти громадян Ірану та дали обіцянку, що шукатимуть шляхи запровадження додаткових санкцій проти іранського уряду, якщо насильство продовжиться.

У Берліні, за оцінками німецької поліції, кілька десятків тисяч людей зібралися, щоб висловити солідарність із жінками та активістами, які очолюють рух в Ірані протягом останніх кількох тижнів. Протести у столиці Німеччини, організовані групою Woman* Life Freedom Collective, розпочалися біля Колони Перемоги у берлінському парку Тіргартен і продовжилися маршем центром міста.

Деякі учасники демонстрації заявили, що приїхали з інших міст Німеччини та інших європейських країн, щоби висловити свою підтримку.

За матеріалами The Epoch Times USA