ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США спростовують звинувачення Росії про плани України використати "брудну бомбу" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Українські солдати ведуть вогонь на лінії фронту в Донецькій області, східна Україна, 3 вересня 2022 року. (Kostiantyn Liberov/AP Photo)

США відкинули як "явно неправдиве" бездоказове твердження Росії про те, що Україна готується застосувати "брудну бомбу" на своїй території в рамках ескалації війни Путіна.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у неділю своєму українському колезі Дмитру Кулебі, що "світ побачить крізь пальці будь-яку спробу Росії використати це твердження як привід для ескалації", і пообіцяв і далі підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно, повідомляє Тhe Guardian.

Президент України Володимир Зеленський швидко відреагував на заяви Москви, закликавши до єдиної міжнародної відповіді. "Якщо Росія дзвонить і каже, що Україна нібито щось готує, це означає одне: Росія вже все це підготувала", - сказав Зеленський у відеозверненні в соціальних мережах. "Я вважаю, що зараз світ повинен відреагувати максимально жорстко".

Зеленський сказав, що всі "розуміють, хто є джерелом усього брудного, що можна уявити в цій війні. Це Росія шантажувала радіаційною катастрофою на Запорізькій АЕС".

У неділю міністр оборони Росії Сергій Шойгу розмовляв зі своїми британськими, французькими та турецькими колегами і на всіх трьох зустрічах стверджував, що Україна може використовувати "брудну бомбу" - звичайну зброю, що містить радіоактивні матеріали. Шойгу також говорив із главою Пентагону Ллойдом Остіном, але Москва не згадала про "брудну бомбу" у своїй заяві, що резюмує цю розмову.

Російський міністр не навів жодних доказів цього твердження, попередивши про "можливі провокації" з боку Києва.

Немає жодних доказів того, що Україна, яка відмовилася від ядерної зброї в 1990-х роках, має у своєму військовому арсеналі будь-які радіоактивні матеріали.

У заяві Міністерства оборони Великої Британії йдеться про таке: "Шойгу стверджував, що Україна за сприяння західних країн, включно з Великою Британією, планує дії, спрямовані на ескалацію конфлікту в Україні. Міністр оборони спростував ці заяви і попередив, що подібні звинувачення не повинні використовуватися як привід для ще більшої ескалації".

Інститут вивчення війни заявив, що операція "під неправдивим прапором" з боку Росії малоймовірна, відкинувши заклики Шойгу як хід, спрямований на залякування західних союзників України і розкол альянсу НАТО.