ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фермери Нової Зеландії вийшли на вулиці на знак протесту проти податку на коров'ячу відрижку

Велика Епоха
Новозеландські фермери протестують (Youtube/скриншот)

У четвер новозеландські фермери вийшли на вулиці з тракторами на знак протесту проти планів уряду оподаткувати коров'ячі відрижки та інші викиди парникових газів, повідомляє Politico.

Лобістська група Groundswell New Zealand допомогла організувати понад 50 акцій протесту в містах країни, у найбільших із них брало участь кілька десятків автомобілів.

Минулого тижня уряд запропонував запровадити новий сільськогосподарський податок у рамках плану боротьби зі зміною клімату. Уряд заявив, що це буде вперше у світі, і що фермери повинні мати можливість відшкодовувати витрати за рахунок більш високої ціни на органічні продукти.

Оскільки сільське господарство відіграє таку важливу роль у Новій Зеландії — тут налічується 10 мільйонів голів худоби і 26 мільйонів овець, тоді як населення становить лише 5 мільйонів осіб — близько половини викидів парникових газів припадає на ферми.

Особливо великий внесок робить метан, що утворюється під час відрижки худоби.

Фермер Дейв МакКарді, присутній на акції протесту у Веллінгтоні, сказав, що він розчарований малою кількістю присутніх, але зазначив, що більшість фермерів старанно працюють на своїх фермах у гарну погоду, як навесні, в особливо напружену пору року, зазначивши, що фермери є хорошими розпорядниками довкілля.

Він додав, що пропонований податок не враховує належним чином всі дерева і чагарники, посаджені ним та іншими фермерами, які допомагають пов'язувати вуглець і компенсувати викиди, і якщо пропонований податок і скорочення стада продовжаться, це стане розоренням для багатьох фермерів.

Сільське господарство залишається життєво важливим для економіки Нової Зеландії. Молочні продукти, зокрема ті, які використовуються в дитячих сумішах у Китаї, є найбільшим джерелом експортних доходів країни.

МакКарді сказав, що фермери тримали економіку на плаву під час ізоляції, спричиненої пандемією, а тепер, коли загроза минула і насувається рецесія, уряд переслідує їх.

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн пообіцяла, що країна стане вуглецево-нейтральною до 2050 року. Частиною цього плану є скорочення викидів метану від тваринництва на 10% до 2030 року і до 47% до 2050 року.

Уряд працює з фермерами та іншими групами, намагаючись виробити план скорочення викидів, з яким усі могли б погодитися. Але багато фермерів були обурені остаточною пропозицією влади, а захисники довкілля заявили, що вона недостатньо далеко зайшла.