ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Збройні сили США потребують модернізації. Військова перевага Китаю «викликає тривогу» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Американський солдат йде перед танками територією військової тренувальної бази армії США у Графенвері, південна Німеччина, 13 липня 2022 року. (Christof Stache/AFP via Getty Images)

На думку одного з експертів у галузі оборони, збройні сили Китаю зберігають значну перевагу над Сполученими Штатами в Індо-тихоокеанському регіоні.

Дакота Вуд, старший науковий співробітник The Heritage Foundation, каже, що китайські збройні сили перевершують американські й у разі конфлікту матимуть перевагу у вигляді численних систем наземного базування.

«У складі ВМС США менше ніж 300 кораблів. З них 100 постійно перебувають у морі. З цих 100 приблизно 60 знаходяться у західній частині Тихого океану. Китайський флот налічує 360 кораблів. Навіть якщо наші кораблі набагато кращі, ніж у них, це 6 до 1», — коментує Вуд.

Його коментар пролунав слідом за публікацією Індексу військової могутності США за 2023 рік, в якому загальна міць американських збройних сил вперше була знижена до оцінки «слабка».

У звіті The Heritage Foundation (pdf) йдеться, що на оцінку вплинуло поєднання недостатнього фінансування, застарілого обладнання, недостатньої підготовки та нереалістично оптимістичних очікувань щодо міжнародних відносин.

«У нинішньому стані збройні сили США наражаються на зростання ризику виявитися нездатними виконати вимоги щодо захисту життєво важливих національних інтересів Америки», — йдеться у звіті.

У звіті Китай названо «всеосяжною загрозою для Сполучених Штатів». У ньому описується, як Комуністична партія Китаю (КПК) модернізує свої збройні сили, щоб мати змогу виграти війну проти США.

«Китай вклав кошти в арсенал ракет, призначених для поразки військових кораблів США, модернізував свій парк винищувачів і поставив на озброєння передове обладнання, яке за якістю не поступається американському», — йдеться у звіті.

«Експерти американської розвідки зазначають, що Китай перевершив США у гіперзвукових ракетах, космічних системах та військовому кораблебудуванні, а також ініціював масштабне нарощування свого ядерного потенціалу».

Китайські військові запустили ракети по водах поблизу Тайваню в рамках запланованих навчань, 4 серпня 2022 року. Місце запуску ракет не встановлено. (CCTV via AP)

Вуд пояснив, що ключовим фактором, що посилює ситуацію в США, є відсутність достатнього фінансування для модернізації збройних сил. Попри зростання доларових показників, реальна вартість грошей, витрачених на збройні сили США, не дорівнює тій, що була витрачена в попередні десятиліття.

Сума, яку Сполучені Штати витрачають на оборону відповідно до загального зростання економіки, знаходиться майже на історичному мінімумі. Все це разом створює ситуацію, в якій американські збройні сили просто не можуть дозволити собі таку швидку модернізацію, в яку інвестував Китай.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: