ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерт Міноборони РФ проговорився про іранське походження російських безпілотників (ВІДЕО)

Велика Епоха
Руслан Пухов (theins.ru)

Директор Центру аналізу стратегій і технологій, член Громадської ради при Міністерстві оборони Росії Руслан Пухов заявив у середу в ефірі однієї з телевізійних програм, не знаючи, що мікрофон увімкнений, що безпілотники, які використовують російські війська в Україні, є іранськими. І це в той час, коли Іран заперечує постачання такої зброї до Росії.

"тому що це класика історій ─ жопа є, а слова немає, ми всі знаємо, що вони іранські, але влада не визнає ", — сказав Пухов під час запису ефіру на телеканалі РБК.

Пізніше в інтерв'ю інформаційному сайту "Подъём" Пухов заявив, що "не пам'ятає", щоб говорив про це в ефірі:

"Не пам'ятаю, щоб таке говорив, напевно, це якась постановка. Напевно, було, а можливо, не було. Не пам'ятаю, на жаль. Давно була справа. Після ковіду погано з мозком".

Ця трансляція відбулася 19 жовтня, але її вже не можна знайти на сайті РБК. Однак латвійський інформаційний сайт The Insider знайшов його в кеші пошукової системи.

Росія регулярно бомбардує Україну іранськими дронами. І Росія, і Іран заперечують постачання безпілотників, а Україна запросила експертів ООН для доведення їхнього іранського походження.

Разом з тим, Росія почала шантажувати ООН, погрожуючи вийти з зернової угоди, якщо експерти організації вирішать дослідити безпілотники.

Європейська Рада погодилася в четвер, в рекордно короткі терміни, ввести санкції проти Ірану за постачання безпілотників до Росії.

"Після 3 днів переговорів посли ЄС домовилися про заходи проти суб'єктів, що постачають іранські дрони, які вдарили по Україні", — йдеться у твіттері головуючої в Раді Європейського Союзу Чехії.

Санкції передбачають заморожування активів трьох фізичних осіб та однієї організації, відповідальних за поставку безпілотників.

Санкції, які набудуть чинності у четвер після їх публікації в офіційному журналі ЄС, також будуть застосовані проти чотирьох іранських організацій, які вже фігурували у попередньому санкційному списку.