ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кілька росіян, які хотіли уникнути мобілізації, застрягли в Білорусі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Путін та його білоруський колега Олександр Лукашенко (Getty Images)

Російських чоловіків, які відповідають критеріям мобілізації, не випускають з Білорусі, повідомляє "Московський комсомолець". У четвер понад десять росіян були зняті з літаків.

За словами співрозмовника, один з громадян Росії, який перебував у міжнародному аеропорту "Мінськ", розповів, що раніше двічі безуспішно намагався виїхати за кордон, а втретє вирішив вилетіти до Туреччини рейсом авіакомпанії з Мінська. Але на борт літака його не пустили.

Один зі співробітників мінського аеропорту повідомив, що обмеження для росіян набули чинності 20 жовтня.

Українські військові закликали громадян та військовослужбовців Республіки Білорусь не виконувати накази режиму на чолі з Олександром Лукашенком та не втягуватися у війну Росії проти України.

У цьому контексті нагадуємо, що нещодавній наказ Президента Росії Володимира Путіна про часткову мобілізацію спричинив масову втечу росіян через кордон до сусідніх країн, включаючи Грузію, Фінляндію, Казахстан та Монголію, щоб уникнути призову до армії.

З початку російського вторгнення в Україну до Румунії також в'їхало близько 30 000 громадян Російської Федерації, більшість з яких — лише транзитом. За даними прикордонної поліції, з 30 тисяч лише 485 залишилися в Румунії, а деякі навіть повернулися до Росії.

До речі, опозиція мобілізації в Росії була значною: медіаексперти та деякі політики висловлювали незвичний рівень занепокоєння повідомленнями про те, що деякі чоловіки, які мали б бути звільнені від призову — через їхній вік, проблеми зі здоров'ям або недостатній досвід або взагалі відсутність досвіду — були призвані.

Водночас по всій Росії спалахнули протести проти указу про мобілізацію, оголошеного 21 вересня, оскільки з'явилися повідомлення про те, що він непропорційно націлений на етнічні меншини та сільські і віддалені громади.

===

Новини по темі: