ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шведські камери контролю швидкості ймовірно вкрадені для російських безпілотників

Велика Епоха
Безпілотники під час військових навчань у невстановленому місці в Ірані, на цьому роздатковому знімку, отриманому 24 серпня 2022 року.(Iranian Army/WANA/Handout via Reuters)

У Швеції за короткий час вкрали близько 150 камер контролю швидкості. За повідомленнями ЗМІ, подібні камери використовувалися і в російських безпілотниках, але транспортна адміністрація Швеції спростовує цю інформацію. Однак, за словами Ханса Ліванга з Академії оборони, може існувати чорний ринок для вкрадених товарів, повідомляє шведська газета SVT.

"Якщо ви збираєтеся будувати розвідувальні дрони, цей тип камери, яку легко реалізувати, цікавий, ─ каже він.

Йдеться про нове явище, яке вислизає від шведської влади. Перші крадіжки сталися наприкінці серпня, коли безслідно зникло близько 70 камер контролю швидкості. У вересні він заспокоївся, а в жовтні знову набрав швидкість.

Загалом за останні два місяці на шведських дорогах було вкрадено близько 150 камер контролю швидкості. За даними Шведського транспортного управління, заміна кожної камери коштуватиме близько 250 000 шведських крон. Це означає, що загальна вартість в кінцевому підсумку наближається до 40 мільйонів шведських крон.

За повідомленнями ЗМІ, аналогічні камери, вкрадені зараз у Швеції, були виявлені в російських безпілотниках, що розбилися в Україні. Однак на згаданому відео, де розбирають російський безпілотник, присутня камера Canon.

Шведська транспортна адміністрація використовує камери іншої марки.

─ Це фактична помилка. "Камери контролю швидкості ─ це не що інше, як камери Nikon", ─ каже Єва Лундберг, національний координатор операцій ATK у Шведській транспортній адміністрації.

Наразі немає жодних відомих слідів ймовірних злочинців. Усі крадіжки відбувалися вночі, і камери Шведського транспортного агентства не зафіксували нічого підозрілого.

===

Новини по темі: