ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Філіппіни відмовляються від угоди з Росією по вертольотах і купують їх у США

Велика Епоха
Новообраний президент Філіппін Фердинанд «Бонгбонг» Маркос-молодший виголошує під час церемонії інавгурації в Національному музеї в Манілі, Філіппіни, 30 червня 2022 року. (Eloisa Lopez/Reuters)

У четвер президент Філіппін заявив, що його уряд купить військові гелікоптери в Сполучених Штатах як «альтернативу» 16 російським гелікоптерам, які були скасовані колишньою адміністрацією.

Колишній президент Родріго Дутерте скасував угоду щодо купівлі 16 важких вертольотів Мі-17 у Росії до закінчення терміну його повноважень у червні через побоювання можливих санкцій США у зв'язку із вторгненням Росії до України.

Президент Фердинанд Маркос-молодший підтримав рішення свого попередника і заявив, що не укладатиме угоду на 12,7 млрд песо (215,5 млн доларів), попри вимогу Росії, щоб Філіппіни виконали свій контракт.

«Я гадаю, що це вже визначено. Попередня адміністрація вже визначила, що угода не відбудеться, не продовжуватиметься», — сказав він журналістам.

Маркос сказав, що його уряд забезпечив «альтернативне постачання» зі США через польського виробника, але не став вдаватися до подробиць.

Він додав, що Філіппіни прагнутимуть вести переговори з Росією, щоб відшкодувати хоча б частину початкового внеску у розмірі 1,9 млрд песо (32,3 млн доларів США), який вони заплатили за російські вертольоти Мі-17.

Посол Росії в Манілі Марат Павлов раніше заявляв, що Росія поки не отримувала офіційного повідомлення від філіппінського уряду про своє рішення розірвати угоду.

Посол США Мері-Кей Лосс Карлсон заявила в понеділок, що Вашингтон запропонував надати Філіппінам 100 мільйонів доларів у вигляді іноземного військового фінансування для компенсації початкового внеску за зірваною угодою по вертольотах.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: