ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва заявила, що Німеччина і Франція не хочуть бути посередниками в українському конфлікті

Велика Епоха
Речник Кремля Дмитро Пєсков. (ALEXANDER NEMENOV/AFP via Getty Images)

За твердженням керівництва Москви, ні канцлер ФРН Олаф Шольц, ні президент Франції Еммануель Макрон не зацікавлені у посередництві в українському конфлікті — на відміну від Туреччини. "Що стосується Макрона і Шольца, то останнім часом вони не демонструють бажання прислухатися до позиції російської сторони і брати участь у (...) посередництві". Про це заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков журналістам у понеділок.

Водночас Пєсков високо оцінив пропозицію Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана організувати переговори між двома сторонами конфлікту. Речник Кремля також заявив, що позиція Анкари суттєво відрізняється від позиції Берліна та Парижа. Туреччина готова "продовжувати посередницькі зусилля", що "високо цінується" Путіним.

Член НАТО Туреччина значною мірою залежить від російського газу і нафти. Крім того, з моменту початку російського наступу 24 лютого, країна на Босфорі прагнула підтримувати відносини як з Україною, так і з Росією. Анкара також не приєдналася до західних санкцій проти Москви.

Туреччина вже відіграла важливу роль в обміні полоненими між Росією та Україною у вересні. Вона також виступила посередником  разом з ООН  в укладенні у липні угод між двома країнами, які дозволили експорт українського зерна через Чорне море та Босфор.

Путін і його турецький колега зустрічалися кілька разів протягом останніх місяців. У середині жовтня президент Росії запропонував створити газовий хаб на території Туреччини. Це дозволить транспортувати природний газ до інших країн. Ердоган закликав свій уряд "негайно" розпочати роботу над хабом.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH