ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський дипломат у вигнанні: «НАТО має розглянути можливість вступу в конфлікт» в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Борис Бондарєв. (Скриншот)

Президент Росії Володимир Путін готовий пожертвувати 20 мільйонами солдатів, щоб виграти війну в Україні та забезпечити своє політичне виживання, заявив російський дипломат у вигнанні.

Борис Бондарєв, який через війну залишив постійне представництво Росії при ООН у Женеві, сказав Sky News, що «удача Путіна закінчилася».

«Я думаю, що 20 років, які він перебуває при владі, були для нього дуже вдалими. Путін не розумний, він просто удачливий. Тепер я думаю, що його успіх закінчився», — сказав Бондарєв.

Колишній дипломат, який працював у галузі ядерного роззброєння, описав рівень відчаю Путіна, сказавши, що він готовий до того, що в ході конфлікту загине більше десятої частини населення.

«Після того, як він програє війну, йому доведеться пояснити своїй еліті та своєму населенню, чому так сталося, і у нього можуть виникнути певні труднощі з поясненням. І після цього може з'явитися опозиція, яка спробує усунути його від влади. Або Путін спробує провести чищення своїх підлеглих, щоб знайти людей, яких можна звинуватити у всіх проблемах. Це буде період внутрішніх потрясінь», — стверджує Бондарєв.

«У вас не повинно бути жодних сумнівів, він може пожертвувати 10 чи 20 мільйонами росіян, тільки щоб виграти цю війну, аби вирізати всіх українців, бо це питання принципу. Для нього це питання політичного виживання. Ви повинні розуміти, що якщо він програє війну, то це буде для нього кінцем», — додав він.

Бондарєв також зізнався, що «не думав, що Путін серйозно почне війну» до того, як це сталося.

І зараз, коли представники розвідки попереджають, що Кремль може планувати ядерну атаку в Чорному морі, Бондарєв сказав, що це не та загроза, до якої слід ставитись легковажно.

«Я думаю, що, можливо, є якісь плани пустити в дію ядерну зброю під час цієї війни в Україні. Захід, я думаю, має бути послідовним, щоб прибрати Путіна, тому що поки він та його режим залишаються при владі в Росії, загроза ядерної війни не зникне».

Бондарєв запропонував, що оскільки «Путін вважає, що він уже веде третю світову війну», НАТО слід розглянути можливість вступу в конфлікт.

Більшість співробітників розвідки погоджуються з тим, що офіційна участь НАТО призведе до серйозної ескалації.

Але Бондарєв сказав: «Їм [українцям] потрібна наступальна зброя, більше ракет дальньої дії, літаків. Тому я думаю, що НАТО має подвоїти свої зусилля та допомогти».

Колишній дипломат додав, що хоча Путін категорично проти НАТО, погляди російського народу відрізняються:

«Російські люди, особливо молоде покоління, не розглядають НАТО як екзистенційного ворога. Їх це повністю влаштовує, тому що НАТО є оборонною організацією».