ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ердоган пропонує провести референдум щодо носіння паранджі

Велика Епоха
Турецька жінка в хустці (BULENT KILIC/AFP via Getty Images)

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у суботу запропонував провести референдум щодо поправки до конституції, яка гарантує право на носіння ісламської головної хустки в державних установах, школах та університетах.

Для Ердогана це питання особливо важливе, оскільки у 2013 році його керівна партія, яка має ісламське коріння, скасувала давнє обмеження на носіння хіджабу у громадських місцях.

Напередодні загальних виборів 2023 року, які, як очікується, стануть однією з найбільших загроз для 20-річного правління Ердогана, питання про хіджаб домінує в політичних дискусіях в останні місяці, повідомляє wionews.

Ердоган часто посилається на скасування заборони як на доказ того, що його партія захищає побожних турчанок-мусульманок, на відміну від світських партій, які перебували при владі до приходу його партії до Туреччини у 2002 році.

«Якщо у вас вистачить сміливості, давайте винесімо це питання на референдум... Нехай нація вирішить», — сказав Ердоган, звертаючись до лідера головної опозиційної партії Кемаля Киличдароглу.

Киличдароглу є лідером світської Народно-республіканської партії (НРП), заснованої Мустафою Кемалем Ататюрком, архітектором сучасної світської республіки Туреччини.

Щоб розвіяти побоювання, що його партія знову запровадить заборону, лідер НРП представив законопроєкт, який гарантує право носити головну хустку.

У 1990-х роках дискусії були зосереджені на хіджабі, але нині жодна з партій в уряді Туреччини, де більшість населення становлять мусульмани, не пропонує заборони.

«Раніше я робив помилки щодо хіджабу», — визнав Киличдароглу. «Настав час залишити це питання у минулому».

На думку експертів, Киличдароглу хоче переконати релігійних виборців, що їм нема чого боятися, якщо вони підтримають його світську партію наступного року.

У відповідь Ердоган запропонував внести поправку до конституції, яка буде представлена «найближчим часом» для ратифікації парламентом, де його партія та її партнер із націоналістичного альянсу мають незначну більшість.

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: