ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська опозиція формує "паралельний парламент" зі "збройним опором" для боротьби з Путіним

Велика Епоха
Ілля Пономарьов (Andrey Smirnov/AFP/Getty Images)

Один з членів російської опозиційної партії заявив у четвер, що вона формує паралельний парламент зі "збройним опором" для боротьби з режимом президента Володимира Путіна, повідомляє Kyiv Post.

В інтерв'ю газеті Ілля Пономарьов, відомий російський політик, заявив, що паралельний парламент буде виконувати функції "перехідної російської адміністрації". Але він додав, що вона все ще перебуває на ранній стадії і повинна буде розвиватися далі, щоб стати ефективною альтернативою адміністрації Путіна.

"Це відбувається вперше в історії Росії. Ми сформуємо паралельний парламент, який стане російською перехідною адміністрацією. Від України та іноземних держав залежатиме, чи визнають її альтернативою Путіну. Створена організація повинна розвивати збройний опір і почати ефективну боротьбу проти Путіна", — сказав Пономарьов.

"Партизанський рух в Росії зростає, але він знаходиться на дуже ранній стадії і нам потрібно вирости в десятки разів, щоб стати ефективними. Ми на початку цього шляху, але я не думаю, що він триватиме довго. Нещодавно Путін відсвяткував свій день народження. Я впевнений, що це буде його останній день народження при владі".

Відповідаючи на запитання, чи вважає він можливим військовий переворот в Росії, Пономарьов сказав, що це малоймовірно через "значне боягузтво" російських військових. Однак, за його словами, адміністрація Путіна може розглядати інший тип перевороту — особливо той, що ініційований російськими елітами та цивільними особами.

Коментарі Пономарьова з'явилися в той час, коли війна в Україні триває вже дев'ятий місяць. В останні місяці Росія намагається зберегти контроль над окупованими територіями на тлі посиленого контрнаступу України. Лише за останній місяць українська армія успішно звільнила понад 600 населених пунктів по всій країні, у тому числі 75 районів у Херсонській області та 502 населених пункти у Харківській області.

У Донецькій та Луганській областях від російської окупації звільнено понад 43 населених пункти.

Окрім втрати земель на окупованих територіях, продовжує зростати кількість загиблих російських військовослужбовців на полі бою. У субоу, за підрахунками Міністерства оборони України, кількість загиблих у війні російських військовослужбовців сягнула 67 070 осіб.