ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Адвокат з Іллінойсу готує позов проти китайського міста Ухань за COVID-19

Велика Епоха
Китайський вірусолог Ши Чженлі в лабораторії P4 в Ухані, Китай, 23 лютого 2017 р. (Johannes Eisele/AFP via Getty Images)

Майже через три роки після початку пандемії COVID-19 юридична група з Іллінойсу подає цивільний колективний позов проти китайського міста Ухань, де були зареєстровані перші випадки захворювання COVID.

«Згідно з останніми статистичними даними, майже 40 000 жителів Іллінойсу померли від COVID», — йдеться в пресрелізі Кента Грея, адвоката, який займається юридичною практикою в Спрінгфілді, штат Іллінойс. Після порушення справи вестиметься боротьба за компенсацію сім'ям, які втратили своїх близьких, компаніям, які постраждали фінансово, та людям, яким пандемія завдала істотної шкоди.

Грей в інтерв'ю газеті The Epoch Times сказав, що позов буде подано в основному для відшкодування збитків у межах Іллінойсу, оскільки законодавство у різних штатах є різним.

Грей назвав чотири чинники, що призведуть до успіху судового процесу.

Вже є документи, які доводять, що міська влада Уханя знала про COVID ще в середині грудня 2019 року, але не повідомила про це, як того вимагає китайське законодавство. Документи також показують, що уханьські чиновники знали, що вірус може передаватися від людини до людини, але брехали та затверджували протилежне 20 січня 2020 року. Протягом цього вирішального місяця до 3 мільйонів людей вилетіли з Уханя до численних точок світу.

Місто Ухань з населенням в 11 мільйонів осіб має значні активи, включаючи потенційні пакети акцій китайських компаній, зареєстрованих у США.

Притягнення міста Ухань до відповідальності допоможе народу Китаю, щоб у майбутньому він мав більш законослухняний місцевий уряд.

Місто Ухань не захищене Законом про імунітет іноземних суверенів 1976 року, який часто наводився як причина, через яку американські громадяни або уряд США не можуть подати до суду на китайський комуністичний режим.

Грей сказав, що йому відомо, що деякі адвокати в кількох американських штатах уже подали позови, але китайський режим є дуже складним відповідачем, проти якого дуже важко виграти судові справи. «Місто Ухань є муніципалітетом і частиною китайського уряду, але не обов'язково має власний суверенітет, як національний уряд», — сказав Грей, додавши, що це може бути способом успішного подання позову.

Грей сказав, що офіційно подасть позов до суду до кінця року.

За матеріалами The Epoch Times USA