ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія успішно запустила на орбіту ракету із 36 супутниками компанії OneWeb

Велика Епоха
Ракета-носій для запуску геосинхронних супутників (GSLV-F10) із супутником дистанційного зондування Землі EOS-03 злітає з космодрому імені Сатіша Дхавана у Шріхарікоті, Індія, 12 серпня 2021 року. (Indian Space Research Organization via AP)

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила в неділю про успішний запуск на орбіту своєї найважчої ракети зі 36 супутниками, що належать лондонській супутниковій компанії OneWeb.

Ракету LVM3 було запущено з майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана в Шріхарікоті о 12:07 ранку за місцевим часом зі 36 супутниками OneWeb загальною вагою 5,8 тони, повідомляє агентство.

За даними агентства, ракета LVM3 була запущена з Космічного центру Сатіш Дхаван у Шріхарікоті в 00:07 за місцевим часом з 36 супутниками OneWeb і загальною вагою 5796 кг.

ISRO повідомила, що супутники успішно відокремилися від ракети і були виведені у дев'ять етапів протягом 1 години 15 хвилин.

«Сьогоднішня подія є історичною для країни та Індійської космічної програми. Це перший в історії комерційний запуск LVM3 із найважчим корисним навантаженням на [низьку навколоземну орбіту]», — йдеться у заяві голови ISRO Соманата С.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді привітав ISRO з успішним запуском ракети LVM3, яку він назвав «найважчою індійською ракетою-носієм».

«LVM3 є прикладом Атманірбхати і підвищує конкурентоспроможність Індії на світовому ринку комерційних пускових послуг», — написав Моді у Твіттері. Атманірбхата означає самодостатність Індії.

Запуск із космодрому в Індії став першим для OneWeb після розриву відносин із Російським космічним агентством у березні через вторгнення Москви до України.

Зараз у OneWeb 462 супутники, що становить понад 70 відсотків від того, що, за словами компанії, необхідне для надання широкосмугових послуг по всьому світу.

Попри перебої в роботі цього року, OneWeb заявила, що вона, як і раніше, перебуває на шляху до забезпечення глобального покриття у 2023 році. Компанія вже надає послуги у найпівнічніших широтах.