ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кожен 20-й народжений в Австралії — дитина з пробірки (ВІДЕО)

Велика Епоха
У новому дослідженні вчені виявили вищий рівень депресії та тривожності у дітей, народжених у результаті ЕКЗ. (Karnavalfoto/Shutterstock)

Австралійське дослідження показало, що 5% дітей, народжених сьогодні в країні, були зачаті за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), або приблизно одна дитина в кожному класі.

Дослідники з Університету Західної Австралії (UWA) у співпраці з Raine Study, найтривалішим в Австралії дослідженням у сфері громадської охорони здоров'я, також виявили зростання депресії у підлітків, зачатих за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.

"У віці 14 років у дітей, зачатих за допомогою ЕКЗ, частіше спостерігалася клінічна депресія (12% порівняно з 8%)", — сказав провідний дослідник, професор Роджер Харт із Медичної школи UWA.

Автори кажуть, що, найімовірніше, отримані дані пов'язані з відмінностями в стилях виховання.

"Батьки, які зачали дитину за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, можуть більше опікуватися дітьми, вважаючи їх дорогоцінними, а також багато чого очікувати від них, що може вплинути на поведінку дитини", — пишуть автори.

Харт зазначив, що більш висока поширеність депресії викликає занепокоєння, але, схоже, до 17 років вона зникає.

"Обнадіює те, що відмінності в показниках депресії не спостерігалися у віці 17 років, - сказав він. - Можливо, підлітки з часом стають менш чутливими до впливу сім'ї та батьків".

Попереднє дослідження загального стану здоров'я підлітків ЕКЗ показало, що, хоча істотних відмінностей з підлітками чоловічої статі не було, у дівчаток ЕКЗ був нижчий індекс маси тіла і менше жиру, ніж у контрольній групі.

Як дівчатка, так і хлопчики ЕКЗ продемонстрували схильність до алергії, такої як сінна лихоманка і харчова алергія, але не показали відмінностей порівняно з контрольною групою щодо астми.

ЕКЗ-підлітки демонструють меншу агресивність

Попри вищі показники депресії та тривожність, ЕКЗ-підлітки продемонстрували меншу схильність до агресивної та антигромадської поведінки.

Автори кажуть, що ця особливість може бути пов'язана з вищим соціально-економічним статусом родин, які зачали дитину за допомогою ЕКЗ, і, як наслідок, з меншою кількістю поведінкових проблем.

"Добре відомо, що жінки з вищим економічним статусом частіше вдаються до допоміжних репродуктивних технологій", — пишуть автори.

"Більш низька поширеність агресивної поведінки може бути пов'язана з тим, що батьки, які використовують ЕКЗ, після важких спроб зачати дитину мінімізують проблеми і менше критикують своїх дітей".

У дослідженні, опублікованому 27 вересня в журналі Human Reproduction, вивчали психічне здоров'я 163 підлітків, які народилися в Західній Австралії за допомогою ЕКЗ.

Більшість досліджень зосереджені на короткострокових результатах, тоді як у даному дослідженні вивчали психічне здоров'я дітей старшого віку і те, чи можуть вони бути схильні до підвищеного ризику погіршення психічного здоров'я та поведінки.

"Володіючи цими знаннями, пари, які розглядають можливість застосування допоміжних репродуктивних технологій, можуть знати про потенційні ризики і діяти відповідним чином, наприклад, розпізнавати симптоми і звертатися по допомогу та лікування на ранній стадії", — сказав Харт.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: