ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Калінінград залишився незахищеним. Війська РФ, перекинуті в Україну, були розгромлені (ВІДЕО)

Велика Епоха
Російські солдати в Україні (Telegram)

Шість років тому ВМФ Росії сформував новий корпус для захисту Калінінграда, географічного форпосту Росії на Балтійському морі між Польщею та Литвою.

Цього року, коли війна в Україні почала складатися невдало для Росії, Кремль перекинув 11-й армійський корпус із Калінінграда в Україну. Українська армія швидко знищила його.

Корпус, розташований між двома країнами НАТО вздовж стратегічного моря, мав надати російським військам перевагу у глобальній війні. Натомість 11-й армійський корпус став гарматним м'ясом для української армії. Тепер Калінінград майже без захисту, а загроза, яку російські війська колись становили НАТО, випарувалася, пише Forbes.

До складу 11-го корпусу входили моторизована дивізія, окремий моторизований полк, артилерія, ракетні війська, війська ППО та підрозділи підтримки.

До лютого в Калінінграді знаходилося щонайменше 12 000 російських військовослужбовців, приблизно 100 танків Т-72, кілька сотень БТР, гаубиці «Мста-С» та ракетні установки БМ-27 та БМ-30. За більшість цих сил відповідав 11-й армійський корпус.

Розташований на західному кордоні Литви, однієї з найслабших країн-членів НАТО, 11-й армійський корпус був важливим елементом можливого вторгнення Росії до колишніх радянських республік — Литви, Латвії та Естонії.

Ця динаміка радикально змінилася після лютого. Кремль направив 80% своїх сухопутних військ на широкомасштабне вторгнення в Україну і втратив більшу частину під час невдалої спроби захопити Київ.

Три місяці запеклих боїв виснажили сили корпусу. Агентство Рейтер отримало деякі документи щодо 11-го армійського корпусу. За даними від 30 серпня, корпус мав 71% повної чисельності. Чисельність деяких батальйонів становила лише десяту частину їхнього первісного стану.

Потім ситуація погіршала. Наприкінці серпня та на початку вересня українські збройні сили розпочали контрнаступи на схід від Харкова та на північ від Херсона. Харківська операція, в якій брали участь понад 10 українських бригад, виявила суттєві слабкості російських сил у цьому районі, включаючи 11-й корпус.

11-й корпус постраждав більше, ніж більшість російських формувань у регіоні. Наприкінці вересня Центр стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні, округ Колумбія, схарактеризував корпус як «потерпілий».

Можливо, це було перебільшення. Український Генеральний штаб дійшов висновку, що насправді 11-й корпус втратив у ході контрнаступу 200 одиниць техніки та половину особового складу.

Можна припустити, що корпус уцілів, робить висновок Forbes. Якщо це так, то майже напевно потрібно багато місяців відпочинку, переоснащення та підготовки новобранців, щоб 11-й корпус міг відновити хоча б частину своєї колишньої могутності.

===

Новини по темі: