ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Переобрання Сі допоможе зрозуміти, що «у Китаї більше не можна робити гроші» — колишній генерал США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Бригадний генерал ВПС у відставці Роберт Сполдінг у Вашингтоні, 29 травня 2019 року. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Отримавши безпрецедентний третій термін влади, китайський лідер Сі Цзіньпін демонструє світові своє бачення Китаю: агресивніше і суперечливіше цінностям вільного світу, вважає бригадний генерал ВПС у відставці Роберт Сполдінг.

«Китай буде набагато агресивнішим, як у військовій, так і у зовнішній політиці, і я думаю, що це стане великою проблемою для вільного світу», — сказав Сполдінг, який обіймав посаду старшого директора зі стратегічного планування в Раді національної безпеки при адміністрації Трампа, в інтерв'ю Newsmakers, підготовленому спільно з The Epoch Times та NTD.

Одним із яскравих прикладів силової гри, на думку Сполдінга, стало видалення Ху Цзіньтао, попередника Сі, із зали засідань під час Всекитайських зборів народних представників, оскільки Сі укомплектував ключові керівні посади лоялістами.

Голова КНР Сі Цзіньпін (ліворуч) дивиться, як колишньому голові Ху Цзіньтао допомагають піти заздалегідь із завершального засідання 20-го Всекитайського з'їзду Комуністичної партії у Великій залі народних зборів, Пекін, 22 жовтня 2022 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Ху, якому у грудні виповниться 80 років, було виведено з першого ряду перед більш ніж 2000 присутніх, попри його явне сум'яття. Якоїсь миті один зі співробітників спробував підняти його з місця.

Для Сполдінга ця сцена пробудила спогади про поїздку Барака Обами до Китаю у 2016 році на саміт «Великої двадцятки», де колишньому президентові було відмовлено у типовому вітанні на червоній доріжці. Натомість після прибуття змусили пройти через запасний вихід по прибутті.

«З погляду сценарію цих подій він дуже добре написаний. Хороша постановка, кожен рух відомий», — сказав він.

У випадку з Обамою Пекін «хотів поставити його в незручне становище», а у випадку з Ху, коли співробітник фізично підіймав його і відводив геть, демонстрація політичних м'язів була безпомилковою, сказав Сполдінг.

Президент США Барак Обама прибуває на літаку Air Force One на саміт лідерів держав G20 у Ханчжоу в міжнародному аеропорту Ханчжоу Сяошань, 3 вересня 2016 року. (Etienne Oliveau/Getty Images)

«Це було повідомлення про те, що Сі знаходиться біля керма, і він не зазнає розбіжностей зі своєю політикою».

Проте, Сполдінг бачить один світлий бік розширення влади Сі. «Хороша новина полягає в тому, що ми можемо дуже чітко бачити, якою державою буде Китай», — сказав він. «Він буде тоталітарним. Не буде ринковим».

За словами Сполдінга, це може допомогти стимулювати зміни в бізнес-спільноті, яка активно чинить опір посиленню позиції щодо Китаю.

«Тепер, коли ділові кола розуміють, що в Китаї більше не можна робити гроші, вам доведеться йти кудись ще», — що означає вільні суспільства, такі як Америка, сказав він.

Сполдінг вважає, що відновлення економічної могутності має стати пріоритетом для Америки.

«Це те, що служитиме нам у довгостроковій перспективі щодо цієї холодної війни з Китаєм».

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: